رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » دستور توقف عملیات طرح گردشگری وجود خارجی ندارد

دستور توقف عملیات طرح گردشگری وجود خارجی ندارد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

طبیعت

معاون سرمایه گذاری گردشگری گفت: دستور توقف عملیات طرح گردشگری وجود خارجی ندارد و نامه ادعا شده به سازمان محیط زیست و به سازمان میراث فرهنگی واصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  افزود: برخی منابع خبری در روزهای اخیر ادعا کردند که سازمان بازرسی کل کشور طی نامه ای ، دستور توقف عملیات اجرایی طرح گردشگری آشوراده را صادر کرده است، اما باید گفت چنین نامه ای وجود خارجی ندارد و نامه ادعا شده نه به سازمان محیط زیست و نه به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واصل نشده است.

  وی اضافه کرد: تصمیم در مورد استفاده از جزیره آشوراده پس از طی کردن تمامی فرآیند های قانونی آن توسط دولت محترم اتخاذ شده و طبیعی است که این تصمیمات قانونی توسط دولت باید به وسیله دستگاه های اجرایی مورد توجه و عمل قرار گیرد.

  به گفته شیرکوند آنچه در موردآشوراده مطرح است استفاده از این جزیره به صورت گردشگری طبیعی خواهد بود که هنوز طرح تفصیلی و جامع آن تهیه نشده است و طبیعی است که هیچ گونه فعالیتی در آشوراده آغاز نشده است که متوقف شود.

معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان حفاظت محیط زیست، تمامی فعالیتهایی که در این جزیره انجام خواهد شد بر اساس تایید هر دو سازمان و با رعایت ملاحظات زیست محیطی خواهد بود.

حسن روحانی رییس جمهوری در تاریخ 12 آذر ماه سالجاری در پایان سفر هیات دولت به استان گلستان در جمع خبرنگاران محلی گفت: پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی و با توافق مسوولان، جزیره آشوراده استان گلستان در دریای خزر با مراعات مسائل زیست محیطی به یک مرکز گردشگری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در تبدیل آشوراده به مرکز گردشگری بخشی از این جزیره به صورت طبیعی باقی می ماند و بخش دیگر آن با انجام زیرساخت های لازم به منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد.

 روحانی با اشاره به اینکه این موضوع در نشست وی با روسای جمهوری قزاقستان و ترکمنستان در استان گلستان نیز مطرح شده است، تصریح کرد: موضوع تبدیل آشوراده به مرکز گردشگری از گذشته به دلیل مطرح شدن برخی مشکلات زیست محیطی با تاخیر مواجه شده است، اما امروز این تصمیم پس از انجام کار کارشناسی و بحث های مفصل اتخاذ شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید