رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » صحبت های یک راهنمای گردشگری محلی درباره توری در باداب سورت

صحبت های یک راهنمای گردشگری محلی درباره توری در باداب سورت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

باداب سورت

یک راهنمای گردشگری محلی گفت: یکی از دفاتر خدمات مسافرتی در تهران برای توری در باداب سورت از خانه روستائیان و مهمانوازی آنها استفاده کرد ولی هزینه خدمات دریافتی را نپرداخته است.

میلاد عالیشاه راهنمای محلی روستای اورست در منطقه گردشگری باداب سورت باطرح این موضوع درباره جزئیات آن به خبرنگار مهر گفت: حدود دو ماه پیش یکی از دفاتر خدمات مسافرتی در تهران، تور گردشگری برای بازدید از باداب سورت به مدت دو روز به این منطقه آورد و من هم به عنوان هماهنگ کننده سفر آنها، از روستائیان خواستم که خانه‌های محلی خودشان را در اختیار گردشگران این آژانس مسافرتی قرار دهند و با غذای محلی از آنها پذیرایی کنند.  از آنجایی که مردم روستا به من اعتماد داشتند و ۵ سال است که برای تورهای گردشگری غذا و محل اقامت آماده می‌کنند، این کار را هم به خوبی انجام دادند.

وی که نام این آژانس و مدارکش را در اختیار خبرنگار مهر قرار داد، گفت: این آژانس مسافرتی بابت خدماتی که از روستائیان گرفته دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به آنها باید پرداخت می‌کرد. اما این هزینه را هنوز نداده است. بارها به تهران و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی آمده ام اما نتیجه نگرفته‌ام. استشهادی از مردم روستا گرفتم و همه امضا کرده اند اما پیگیری هایم از این آژانس مسافرتی نیز نتیجه‌ای نداد.

عالیشاه گفت: من به آژانس مسافرتی به عنوان مجری سفر اعتماد کردم مردم روستای گردشگری اورست هم به من اعتماد داشتند که خانه و محل زندگی خودشان را در اختیار گردشگران قرار دادند، اما این اتفاق موجب شده که آنها نسبت به گردشگران احساس ناخوشایندی پیدا کنند درحالی که من در تمام این سال‌ها سعی کردم برای آنها توضیح دهم که گردشگری چیست و چطور می‌توان از محل ورود گردشگر به این منطقه درآمد کسب کرد و از آن به خوبی پذیرایی کرد تا گردشگران بیشتری به روستا بیایند.

وی ادامه داد: اکنون با این اتفاق مجبورم خودم تاوان کار آنها را بدهم چون نمی‌خواهم روستائیان به من و گردشگران دیگر بی اعتماد شوند.

خبرگزاری مهر پیگیر این اتفاق شد اما مدیران اصلی این آژانس مسافرتی پاسخ خبرنگار مهر را ندادند.

برخی دیگر از جمله مدیر داخلی آژانس، این موضوع را کاملا کتمان کرد و مدیر دیگر اعلام کرد که هیچ وقت با این آژانس کار نکرده است. از سوی دیگر شماره های تماس این آژانس هم پاسخگو نیست.

این دفتر خدمات مسافرتی مجوز خود را از معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی دریافت کرده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید