رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آغاز طرح مبارزه با موش و مگس در کاخ نیاوران

آغاز طرح مبارزه با موش و مگس در کاخ نیاوران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
کاخ نیاوران
مطالعات و فعالیت های مربوط به تحقیق، شناسایی و کنترل جمعیت آفات به منظور حفاظت از آثار تاریخی و پیشگیری از بروز آسیب، در مجموعه فرهنگی- تاریخی نیاوران در حال پیگیری و انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، انواع آفات موجود در محیط این مجموعه که موجب آسیب رسانی به بناهای تاریخی و میراث فرهنگی می شوند شناسایی شده و طی پروژه ای کنترل و دفع آن ها توسط واحد حفاظت و مرمت مجموعه در حال پیگیری است.

طی بررسی های انجام شده در مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران دو دسته آفات شامل جوندگان و حشرات شناسایی شدند که شیوه مبارزه با آفات موزه ای و مورد تایید از لحاظ علمی به منظور آسیب نرساندن به بناها آغاز شده است.

با توجه به میزان وفور موش در محیط نیاوران و اهمیت کنترل جمعیت آنها، مبارزه با جوندگان آغاز شد که بر این اساس تمامی فضاها اعم از تاسیسات اصلی و حاشیه آن، کاخ اختصاصی نیاوران، کوشک احمد شاهی، کاخ صاحبقرانیه، روابط عمومی، اتاق مانیتورینگ و فضای سبز بیرونی مورد شناسایی، طعمه گذاری و تله گذاری قرار گرفت.

همچنین موش ها به دلیل جویدن اجسام سخت از جمله کابل های برق، امکان بروز آتش سوزی را در مجموعه افزایش می دهند؛ از این رو برروی کابل های اتاق تاسیسات نیز پوشش ایجاد شده است.

برای حصول نتایج مناسب و نگهداری مجموعه عاری از جوندگان، پروژه فوق طی برنامه ای سالیانه و مدون در حال انجام است.

همچنین در پروژه مبارزه با آفات با توجه به این که این مجموعه، تاریخی و میراث فرهنگی بوده، از سموم پایروتیرویید که هیچگونه اثر مخرب از قبیل رنگبری، ایجاد لکه، تغییر ماهیت، خوردگی سطوح، ایجاد بوی شدید و مسمومیت برای پرسنل مجموعه و بازدید کنندگان ندارد استفاده شده است.

در پروژه مبارزه با حشرات، کلیه سیستم های فاضلاب، رایزرها و منحول ها توسط سموم یاد شده محلول پاشی شده و همچنین درون تمامی منحول های مجموعه با استفاده از دستگاه فاگر سم به حالت تعلیق درآمده تا ماندگاری آن چندین برابر شود.

درون تمامی آبدارخانه ها نیز جهت مبارزه با سوسری از ژل های مخصوص استفاده شده است و چنانچه در محیط گزارشی مبنی بر وجود مگس واصل شود با استفاده از ماده ای که دارای خاصیت SexAttractive است اقدام به علامت گذاری و معدوم کردن مگس ها می شود.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید