رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اسناد محله‌های تاریخی تهران از بین رفته است

اسناد محله‌های تاریخی تهران از بین رفته است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
tehran
یک پژوهشگر گفت: هر محله سندی دارد که بر اساس آن می توان هویت و شکل اصلی آن محله را پیدا کرد. این اسناد همان خانه های تاریخی بجا مانده در محلات است که به دلیل ساخت و سازهای اخیر در تهران از بین رفته است.

نقشه تهران

سید احمد محیط طباطبائی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به عنوان مثال محله چهارصد دستگاه خیابان پیروزی در تهران با خانه‌های دو طبقه ‌و نیمه شناخته می شد که این خانه‌ها با ساخت اتوبان امام علی(ع) از بین رفتند و دیگر چیزی از هویت محله چهار صد دستگاه باقی نمانده است.

این پژوهشگر بیان کرد: سند خیابان ایرانشهر نیز تنها سه خانه است که نشان می‌دهد خانه های قدیمی این محله چه نوع معماری داشته‌اند و دلیل انتخاب این نوع معماری چه بوده است.

وی ادامه داد: محله‌های دیگر تهران نیز هر کدام با خانه‌های قدیمی بجا مانده در آن نشان‌دهنده هویت آن محله هستند به طور مثال اگر خیابان لاله‌زار را از وجود بناهای بجا مانده از قدیم پاک کنیم، دیگر نمی‌توان گفت که این خیابان زمانی مهمترین خیابان تهران بوده است.

این تهران‌شناس همچنین افزود: خانه و مطب دکتر قریب در ضلع جنوب‌غربی میدان فلسطین قرار داشت که اکنون تخریب شده و هویت میدان فلسطین با از بین رفتن بناهای قدیمی اطرافش از بین رفته است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید