رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تاکید بر ارزش تاریخی بنای تاریخی تهران منصوب به “خانه حاکم تهران”

تاکید بر ارزش تاریخی بنای تاریخی تهران منصوب به “خانه حاکم تهران”

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

محمد سالاری

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به فروش بنای تاریخی تهران منصوب به “خانه حاکم تهران” توسط ستاد اجرایی فرمان امام تذکر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سالاری با تاکید بر ارزش تاریخی این بنا گفت: این خانه که در خیابان فردوسی و در محدوده حصار ناصری واقع شده است و منصوب به یکی از متولیان اسبق تهران و معروف به “خانه حاکم تهران ” می باشد، در دوران قاجار احداث شده و دارای مجموعه المان ها و نشانه های ارزشمند و دارای ارزش تاریخی بالایی است.

وی ادامه داد: متاسفانه علی رغم مکاتبات مدیرکل بافت های فرسوده شهرداری تهران با سازمان میراث فرهنگی استان تهران و پیگیری های آقای خسرو آبادی برای توقف فروش این خانه، نتیجه ای حاصل نشد.

سالاری ضمن درخواست از ستاد اجرایی فرمان امام برای توقف فروش این خانه اظهار داشت: از آنجاییکه یکی از سازندگان معروف تهران که اخیرا اقدام به تخلف ساختمانی بسیار زیادی نموده است خریدار این بنا می باشد، بزودی ممکن است این بنای ارزشمند تخریب شود. بنابر این ما درخواست داریم با همراهی رسانه ها فروش این خانه متوقف شود تا شهرداری تهران برای حفظ این خانه اقدام کند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید