رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » درخواست ایجاد یک موزه تخصصی برای استان تهران

درخواست ایجاد یک موزه تخصصی برای استان تهران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

موزهh

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران گفت: با انجام یک نظر سنجی اولیه از 100 نفر از شهروندان که برای اولین بار به موزه ملی آمده بودند و از نمایشگاه «تهران،کهن شهر من» بازدید کردند، 98 درصد خواستار ایجاد یک موزه تخصصی برای استان تهران شدند.

به گزارش ایسنا، رجبعلی خسروآبادی افزود: در یک سوال چهار گزینه‌ای ساده، از شهروندان پرسیده شد که از بین گزینه های «ایجاد موزه تخصی تهران»، «ایجاد یک مجموعه ورزشی»، «ایجاد یک پل شهری» و «ایجاد یک کتابخانه و مجموعه فرهنگی» کدام را را الویت تهران می‌دانید که 98 نفر گزینه «ایجاد موزه تخصصی برای شهر تهران»را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه تقریبا هزینه تاسیس هر یک از سوال‌ها برای مجموعه مدیریت شهری به یک اندازه است، ادامه داد: اگر خواسته دوستداران میراث فرهنگی در ایجاد یک موزه تخصصی برای تهران را به یک خواسته منطقی تبدیل کنیم، آن وقت می‌توانیم به عنوان یک مطالبه عمومی طرح ایجاد یک موزه تخصصی برای پایتخت را به شورای شهر تهران ارائه کنیم.

وی ادامه داد: از هشت تا 31 فرودین ماه، فرم نظر سنجی به همه بازدید‌کنندگان نمایشگاه ارائه می‌شود، تا نتایج تحلیلی قابل دفاع آن به عنوان یک خواسته عمومی به شورای شهر فرستاده شود.

خسروآبادی با تاکید بر این‌که شورای شهر تهران، شورای شهرداری نیست بلکه شورایی برای نظارت و مطالبه حقوق شهروندان در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی،محیط زیست است، افزود: نیاز موزه برای شهری با این اشیای تاریخی ارزشمند یک مطالبه عمومی است.

خسروآبادی همچنین نگاه ملی به برنامه‌های میراثی پایتخت را عاملی دانست که باعث مغفول ماندن بسیاری از اقدامات استانی در سال‌های گذشته در حوزه میراث فرهنگی شده است.

وی با تاکید بر این‌که اگر هویت تاریخی تهران به درستی به شهروندان معرفی شود قطعا ایجاد موزه به یک مطالبه عمومی تبدیل خواهد شد؛ افزود: برگزاری این نمایشگاه در ایام عید بهترین زمان برای معرفی هویت تاریخی تهران به شهروندان بود، چون تا پنجم فروردین ماه 6 هزار نفر از نمایشگاه تهران کهن شهر من در طبقه دوم موزه ملی بازدید کردند.

براساس این گزارش؛ 112 قلم شی نفیس از هزاره ششم پیش از میلاد تا سده هفتم هجری قمری حاصل از کاوش‌های باستان‌ شناسی در مناطق مختلف تهران از جمله منطقه قیطریه، دروس، مولوی چشمه علی در نمایشگاه «تهران، کهن شهر من» تا پایان فروردین ماه به نمایش گذاشته شده است .

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید