رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ساخت و سازها در میدان حسن‌آباد تهران

ساخت و سازها در میدان حسن‌آباد تهران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

پروژه ساخت سه مجتمع تجاری شمالی و جنوبی در دو سمت میدان تاریخی حسن آباد، این میدان ۸ گنبدی را از نظر حریم بصری تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ پروژه‌هایی که یکی از آنها به سرعت در حال قد کشیدن است.

به گزارش خبرنگار مهر، در فاصله بسیار کمی از میدان حسن‌آباد تهران و در ضلع شمال شرقی، ۵ طبقه از یک ساختمان دیوار چین شده که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران مدعی است به دلیل رعایت نکردن ضوابط پلکانی و حریم ثبتی میدان، ساخت و ساز آن را متوقف کرده است.

قرار بود این ساختمان ارتفاع ۷.۵ تا ده متر به صورت پلکانی داشته باشد، اما آن را رعایت نکرد. تاور عظیم این ساختمان چند سالی است که باقی مانده است. اما بازهم در همان محدوده میدان، اسکلت ۵ طبقه ای قرار بود در کوچه ای کم عرض به مجتمع تجاری تبدیل شود آن هم بدون احتساب پارکینگ و طبقه همکف!

اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نیز در جریان این ساخت و ساز قرار دارد به نحوی که از شهرداری منطقه ۱۲ درخواست توقف ساخت و ساز را کرده بود اما مالک این ساختمان بدون توجه به هشدارها همچنان به ساخت و ساز ادامه می دهد به نحوی که سقف طبقه سوم آن را نیز تکمیل کرده است.

از سوی دیگر پشت ضلع جنوبی میدان حسن آباد نیز قرار است یک مجتمع تجاری چهار طبقه ساخته شود این ساختمان هم حریم بصری میدان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سرمایه گذار این ساختمان چندین پلاک را در پشت جداره میدان، خریداری و تخریب کرده است تا مجتمع تجاری تازه ساختش به میدان حسن آباد متصل شود.

اداره کل میراث فرهنگی استان مدعی است که نخستین مجوز داده شده به این ساختمان متعلق به دوره‌های قبل بوده است. از سوی دیگر برای آن ضوابط پلکانی در نظر گرفته‌اند در صورتی که پیش از این ضوابط پلکانی برای ساختمان ضلع شمال شرقی نیز وجود داشت اما مالک به آن توجهی نکرد.

اکنون با وجود اینکه سرمایه گذار ساختمان پشت ضلع جنوبی دیگر حق فعالیت ندارد اما گویا اسکلت ۵ طبقه شمال شرقی بی توجه به همه این اقدمات قصد دارد تا با بی توجهی به حریم منظری آثار تاریخی قد کشیده و شاید با تکمیل این ساختمان، راه را برای اتمام ساختمانهای دیگر و بالارفتن قد آنها هموار کند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید