رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تفاهمنامه بین نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران به امضا رسید

تفاهمنامه بین نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران به امضا رسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

تفاهمنامه

تفاهمنامه بین نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران به امضا رسید در این تفاهمنامه نیروی انتظامی متعهد شد که دوره های آموزشی چهره به چهره برای کارکنان میراث فرهنگی برگزار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، تفاهمنامه همکاری بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اداره کل میراث فرهنگی تهران پیش از ظهر روز چهارشنبه در محل فرماندهی تهران برگزار شد. در در ماده یک این تفاهمنامه که بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به نمایندگی سرتیپ پاسدار حسین ساجدی‌نیا و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نمایندگی رجبعلی خسروآبادی منعقد شد، آمده است:

هدف از این تفاهمنامه، تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی دو دستگاه در جهت هم‌افزایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است. محورهای همکاری مشترک بین این دو نهاد، برگزاری جلسات هم‌اندیشی به منظور برنامه‌ریزی و اجرای مشترک برنامه‌های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود طرفین است. حضور مسئولان دو سازمان در مناسبت سازمانی طرفین برای تقویت و تحکیم روابط و همکاری‌های مشترک، برگزاری اتاق‌های فکر مشترک به منظور بررسی دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی و سازمانی طرفین و همکاری در جهت رفع معضلات مطرح شده، همکاری در جهت چاپ و توزیع بروشورهای چند زبانه در سطح هتل‌ها و مراکز اقامتی برای ارتقای سطح آگاهی گردشگران خارجی هنگام مواجهه با خطرات احتمالی، استفاده از ظرفیت‌های تبلیغاتی طرفین به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دانستنی‌های مختلف انتظامی، امنیتی و اجتماعی به شهروندان تهرانی از جمله موارد ذکر شده دیگر در این تفاهمنامه است.

همچنین در این تفاهمنامه نیروی انتظامی متعهد شد که دوره‌های آموزشی چهره به چهره با موضوعات اجتماعی و فرهنگی از جمله جرایم سایبری، عرفان‌های نوظهور، مواد مخدر و… ویژه کارکنان میراث فرهنگی برگزار کند. همچنین برای برگزاری دوره‌های آموزش دفاع شخصی برای کارکنان حفاظت میراث فرهنگی به منظور افزایش امنیت موزه‌ها و سایت‌های باستانی همکاری کنند.

اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نیز متعهد شد کلاس‌های آموزشی در رشته‌های صنایع دستی ویژه زنان و دختران در معرض خطر پایتخت (معرفی شده از سوی فاتب) با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را برگزار کند.

واحدهای تولیدکننده صنایع دستی برای خرید مستقیم کالا و منسوجات مورد نیاز فاتب معرفی شود. هماهنگی‌های لازم برای بازدید رایگان پرسنل و خانواده کارکنان فاتب از چهار موضع تابعه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران انجام و تورهای گردشگری روزانه و شبانه در ایام و مناسبت‌های ویژه سال برای خانواده و کارکنان فاتب اجرا شود.

همچنین کارگاه‌های آموزشی برای پلیس‌های تخصصی به منظور آشنایی پلیس با نحوه تشخیص اشیای عتیقه برپا شده و از ظرفیت‌های آموزشی، علمی، تحقیقاتی و پژوهش در راستای ماموریت‌های محول ناجا استفاده شود و برای استفاده رایگان کارکنان فاتب از سایر ظرفیت‌های خدماتی میراث فرهنگی، حسب مورد در مناسبت‌های مختلف سال، هماهنگی‌های لازم انجام گیرد. این تفاهمنامه به مدت سه سال لازم‌الاجرا خواهد بود.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید