رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » واکنش فرمانداری تهران به دنبال انعکاس خبر احتمال تخریب برخی خانه‌های تاریخی در منطقه ۱۲

واکنش فرمانداری تهران به دنبال انعکاس خبر احتمال تخریب برخی خانه‌های تاریخی در منطقه ۱۲

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

منطقه ۱۲

فرمانداری تهران به دنبال انعکاس خبر احتمال تخریب برخی خانه‌های تاریخی در منطقه ۱۲ نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی‌اصغر ناصربخت، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران در نامه‌ای به رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از وی خواست که از هرگونه اقدام غیرکارشناسی که منجر به تخریب هویت تاریخی منطقه ۱۲ تهران می‌شود جلوگیری کند.

در این نامه آمده است: «پیگیری موضوع آسیب‌های اجتماعی منطقه ۱۲، خواست محله هرندی از سال گذشته در دستور کار کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی شهرستان تهران قرار گرفته و اجرای هرگونه طرح و برنامه در محله یاد شده نیاز به تایید شورای تامین این شهرستان دارد.

لذا هرگونه اقدام دستگاه‌های دولتی یا غیردولتی در این منطقه بدون هماهنگی با فرمانداری تهران فاقد وجاهت قانونی است، این در حالی است که برابر اخبار واصله، در جلسه اخیر طرح انضباط اجتماعی منطقه ۱۲ در ۲۳ تیر امسال به موضوع تخریب برخی خانه‌های بلاصاحب این منطقه به عنوان یکی از راهکارهای پیشنهادی شهرداری تهران برای ساماندهی آسیب دیدگان و استقرار امنیت در منطقه مذکور اشاره شده است.

بنابراین علاوه بر واکنش صریح این فرمانداری به عنوان دستگاه ناظر حاکمیتی، نسبت به چنین تصمیم‌سازی‌های شتاب‌زده‌ای خود را نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و امنیتی این شهرستان متعهد دانسته و با تایید بر لزوم بهسازی اجتماعی محلات آسیب‌خیز این شهرستان بر حفظ توامان هویت تاریخی آنها نیز اصرار می‌ورزد و شایسته می‌داند آن سازمان به عنوان متولی اصلی شناسایی و حفاظت از بافت تاریخی این شهر،نظرات تخصصی خود را در خصوص محله هرندی به این فرمانداری منعکس تا ضمن لحاظ کردن این نظرات در سیاستگذاری‌های آینده این شهرستان،از اقدامات غیرکارشناسی سایر دستگاه‌ها که منجر به تخریب هویت تاریخی این محله می‌شود جلوگیری به عمل آید».

 در این نامه که به امضای علی‌اصغر ناصربخت معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران بزرگ رسیده است از مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران خواسته شده، این نامه را هر چه سریعتر پاسخ دهد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید