رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ارائه توضیحاتی درباره دلایل تشکیل و وظایف کمیسیون گردشگری در اتاق بازرگانی تهران

ارائه توضیحاتی درباره دلایل تشکیل و وظایف کمیسیون گردشگری در اتاق بازرگانی تهران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران به ارائه توضیحاتی درباره دلایل تشکیل و وظایف کمیسیون گردشگری در اتاق بازرگانی تهران پرداخت و عنوان کرد: یکی از مهمترین مزیت‌های بخش گردشگری این است که انباشت سرمایه در آن وجود ندارد، مزیتی که می‌تواند به رونق اقتصادی و اشتغال کمک کند.

محمد امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره برنامه‌ها و وظایف کمیسیون گردشگری که برای اولین بار در اتاق بازرگانی تهران شکل گرفته است، گفت: بخش گردشگری ظرفیت بسیار بالایی در اقتصاد کشور دارد که یکی از مهمترین مزیت‌های آن این است که انباشت سرمایه در آن وجود ندارد یعنی پولی که وارد بخش گردشگری می‌شود بین آژانس‌های هوایی،‌زمینی،هتل‌ها، فروشگاه‌ها و … توزیع می‌شود که می‌تواند باعث رونق اقتصادی و اثر گذاری در اشتغال شود.

وی افزود: خیلی از کشور‌هایی که در بخش‌های دیگر اقتصادی ظرفیت بالایی ندارند در حد امکاناتشان در بخش گردشگری برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری می‌کنند، امروز کشوری مثل امارات هم از بیابان‌ها و شن زارها به عنوان جاذبه توریستی استفاده می‌کند. مطمئنا ما در کشورمان می‌توانیم بسیار بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری‌مان استفاده کنیم.

نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ادامه داد: افرادی که برای کمیسیون گردشگری در اتاق تهران انتخاب شده‌اند افرادی‌اند که با صنعت ‌گردشگری آشنایی دارند و برنامه‌ریزی‌هایی برای این بخش انجام داده‌اند، کمیسیون گردشگری در اتاق بازرگانی در همه زمینه‌هایی که باعث رونق اقتصاد و اشتغال کشور شود و از سویی دیگر جاذبه‌های گردشگری کشورمان را به دنیا معرفی کند فعال خواهد بود.

امیر زاده درباره تعامل کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی با بخش‌ دولتی برای توسعه این بخش گفت: مطمئنا در همه بخش‌های اقتصادی دولت نقش مهمی دارد و ما در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی به دنبال تعامل و همکاری با دولت هستیم تا نگاه روبه جلویی در بخش گردشگری داشته باشیم به هر حال ما در اتاق بازرگانی چشم و گوش جامعه اقتصادی هستیم و باید سعی کنیم با وجود گرفتاری‌ها و بروکراسی‌هایی که در دولت وجود دارد با کمتر کردن مشکلات بخش گردشگری علاقه‌مندان و فعالان بخش گردشگری را امیدوارکنیم.

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه 17 خرداد جلسات تعیین روسا و اعضا کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی تهران برگزار شد که طی آن کمیسیون گردشگری برای اولین بار در اتاق بازرگانی تشکیل شد و در کمیسیون گردشگری محسن مهر علیزاده به عنوان رییس و علیرضا خائف و محمد امیرزاده به عنوان دو نایب رییس این کمیسیون انتخاب شدند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید