رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برگزاری دادگاه تجدیدنظر خانه تاریخی حسام لشگر در تهران

برگزاری دادگاه تجدیدنظر خانه تاریخی حسام لشگر در تهران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

خانه حسام

مدیر حقوقی میراث فرهنگی استان تهران از برگزاری دادگاه تجدیدنظر خانه تاریخی حسام لشگر خبر داد وگفت: قرار شده تا دلایل این اداره کل برای ثبت خانه در فهرست میراث ملی در دادگاه بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

کیانوش تکلو به خبرنگار مهر گفت: در واقع بحث خروج این خانه از فهرست میراث ملی مطرح بوده که دادگاه بدوی رای بر خروج این خانه داد. اعتراض ما باعث شد تا دادگاه تجدید نظر برای آن برگزار شود. این دادگاه با حضور نماینده اداره کل میراث فرهنگی برپا شد و از او توضیح خواستند دلایل خود را برای ثبت این خانه اعلام کند. با صحبت‌های انجام شده، نظر قاضی بر این بوده که ثبت این خانه شامل قوانین میراثی نمی شود.

وی افزود: بحث قدمت یا معماری ویژه و یا دلایلی که برای ثبت این خانه ارائه شده باید محکم تر باشد. قرار شد تا دوباره دادگاهی تشکیل و این موضوع مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که در پرونده ثبتی این ملک بر اساس چه مستنداتی تهیه شده است یعنی دلایل و مدارک برای ثبت این خانه در فهرست میراث ملی دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

پیش از این رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفته بود این خانه دارای دو بخش با چند پلاک ثبتی است و ما معتقدیم که این چند پلاک باید داخل ساختمان باشد در صورتی که مالک اعلام کرده این پلاک‌ها جزو این بنا نیست.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید