رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » پروژه 15 هزار یورویی بخشی از تلاشی است که دولت اسپانیا انجام می دهد

پروژه 15 هزار یورویی بخشی از تلاشی است که دولت اسپانیا انجام می دهد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

لورکا

پروژه 15 هزار یورویی بخشی از تلاشی است که دولت اسپانیا انجام می دهد تا بتواند گورهای دسته جمعی کشتارهای دوران دیکتاتوری فرانکو را کشف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، مقامات اسپانیایی در حال بررسی یکی از بزرگترین اسرار کشورشان هستند و قصد دارند تا با جستجو در گورهای دسته جمعی دوران فرانکو بازمانده فدریکو گارسیا لورکا نمایشنامه نویس و شاعر مشهور اسپانیایی را پیدا کنند.

ظرف 10 روز آینده گروهی از باستان شناسان در محوطه‌ای به وسعت 300 متر مربع در تپه‌های نزدیک شهر گرانادا در جستجوی مدفن لورکا خواهند بود. اینجا مکانی است که آنها امیدوارند تا بتوانند بازمانده‌های جسد خالق «عروسی خون» و «خانه برنارد آلبا» را پیدا کنند. لورکا توسط جوخه آتش گروهی از هواداران تندروی فرانکو در سال 1936 تیرباران شد و جسدش در مکانی نامعلوم به خاک سپرده شد.

پس از سال‌ها بررسی در آرشیو پلیس و ارتش در سال 2011 نویسنده‌ای به نام میگل کابالرو پرز در سایت خود از 13 ساعت آخر زندگی لورکا پرده برداشت. این نوشته سرانجام موجب شد تا سال پیش گروهی با رادارهای پیشرفته یک گور دسته جمهی را که در زیر لایه‌ای از خاک پوشانده شده، کشف کنند.

این پروژه که تاکنون حدود 15 هزار یورو هزینه داشته تنها پروژه برای یافتن لورکا نیست و به گفته خوان فرانسیسکو آرناس از مسئولان دولتی تصور می‌رود حدود 3500 نفر در این محدوده در گورهای دسته جمعی به خاک سپرده شده باشند.   وی افزود: ما فقط دنبال یک نفر نیستیم، دنبال همه آنها می‌گردیم.

این حفاری ها یکی از 40 حفاری مشابه‌ای است که در سال‌های اخیر در این ناحیه صورت گرفته است تا بتواند پاسخگوی خانواده‌هایی باشد که در جستجوی اعضای خانواده شان هستند.

لورکا یکی از مشهورترین قربانیان رژیم فرانکو و حامیان افراط گرای او بود.

باستان شناسان قصد دارند تا در محوطه ای به کاوش بپردازند که چند صد متر خارج پارکی واقع شده که به نام لورکا خوانده می شود. در اواخر دهه 1990 شهردار محلی قصد داشت تا این پارک را به زمین فوتبال بدل کند اما با اعتراض شماری از مردم از جمله خواهر کوچکتر لورکا روبه رو شد که آن زمان 87 سال داشت.

این کاوش‌ها دومین تلاش دولت محلی برای یافتن گور دسته جمعی است که لورکا در آن دفن شده است. در سال 2009 نیز دولت محلی 70 هزار یورو هزینه کرد تا بتواند در مکانی که مردی ادعا می کرد مکان دفن لورکا است، به کاوش بپردازد. با این حال هیچ جسدی در آن منطقه یافت نشد.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید