رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اسپانیا، مقصد نخست گردشگری جهان در نیمه اول 2014

اسپانیا، مقصد نخست گردشگری جهان در نیمه اول 2014

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اسپانیا

اسپانیا با میزبانی از بیش از 21 میلیون گردشگر در نیمه نخست سال 2014، مقصد برتر گردشگری جهان لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، براساس این آمار که روز گذشته (شنبه) انتشار یافت، بیشتر گردشگران اسپانیا از انگلیس بوده‌اند، هرچند تعداد گردشگران آسیایی آن نیز رشد چشمگیری داشته است.

اسپانیا که مقر «سازمان جهانی جهانگردی» در شهر مادرید، پایتخت آن واقع شده است، در سال 2013 به لطف رشد چشمگیر گردشگران چینی‌اش میزبان 60 میلیون گردشگر بود و پس از فرانسه و آمریکا که هر یک میزبان 83 و 67 میلیون گردشگر بودند، در رتبه سوم مقاصد برتر گردشگری جهانی قرار گرفت.

اسپانیا از سال‌ها قبل با بحران اقتصادی دست به گریبان بوده و کارشناسان بهترین راهکار فائق آمدن بر این مشکل را توسعه صنعت گردشگری می‌دانند که با ادامه روند فعلی پیش‌بینی می‌شود اقتصاد اسپانیا هرچه زودتر از شرایط بحرانی خارج شود.

اسپانیا در سال 2013 به لطف رشد چشمگیر گردشگران چینی‌اش میزبان 60 میلیون گردشگر بود و پس از فرانسه و آمریکا که هر یک میزبان 83 و 67 میلیون گردشگر بودند در رتبه سوم مقاصد برتر گردشگری جهانی قرار گرفت.

حدود ‌11 درصد از تولید ناخالص داخلی اسپانیا که بیشترین میزان شاغلان در این صنعت را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد به صنعت گردشگری اختصاص یافته و حدود هفت درصد از نیروی کار این کشور نیز در صنعت گردشگری و یا صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند. هر گردشگر نیز به طور متوسط روزانه 108 یورو در اسپانیا هزینه می‌کند.

اسپانیا که جزایر قناری مقصد اول گردشگران خارجی آن محسوب می‌شود، به دلیل داشتن آب‌وهوای مدیترانه‌ای و جاذبه‌های گردشگری متنوع از جمله سواحل پاک و آثار تاریخی از دوره‌های مختلف تاریخی از جمله دوره اسلامی یکی از کشورهای محبوب گردشگران به شمار می‌رود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید