رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مطالعات فرونشست اراضی مجاور تخت جمشید و نقش رستم در دستور کار سازمان مدیریت بحران

مطالعات فرونشست اراضی مجاور تخت جمشید و نقش رستم در دستور کار سازمان مدیریت بحران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
تخت جمشید
شیراز – خبرگزاری مهر: معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: مطالعات پدیده فرونشست اراضی مجاور تخت جمشید و نقش رستم و دشت مرودشت ، در دستور کار سازمان مدیریت بحران قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل نجار طی سفر دو روزه ای که به منظور  شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان فارس و اولین همایش ملی خشکسالی به شیراز داشت، از مجموعه تخت جمشید بازدید کرد.

 نجار هدف از این بازدید را  بررسی فرونشست اراضی مجاور تخت جمشید و نقش رستم بیان و اضافه کرد: سازمان مدیریت بحران در نظر دارد با همکاری سازمان میراث فرهنگی مطالعات جامعی را در خصوص علل فرونشست زمین در دشت مرودشت و بویژه  محدوده تخت جمشید و نقش رستم که از جمله مهمترین آثار تاریخی ملی و جهانی ایران به شمار می رود، انجام دهد و راهکارهای اجرایی به منظور کاهش مخاطرات پدیده فرونشست زمین در مجاورت این آثار ارائه شود.

معاون وزیر کشور ضمن بازدید از کاخهای تخت جمشید اذعان داشت: معماری منحصر به فرد تخت جمشید جلوه گر دانش و مدیریت اصولی در سامانه ساخت و ساز این بنا است و به طور نمونه ، وجود سیستم دفع آب که 2500 سال پیش در این مجموعه عظیم تعبیه شده نشان از توجه سازندگان اثر به مدیریت شرایط بحرانی مجموعه بوده است.

نجار ضرورت اقدامات حفاظتی یشگیرانه در راستای حفظ و حراست این بنای شکوهمند را وظیفه آحاد مردم و مسئولین برشمرد و آمادگی سازمان مدیریت بحران را در این خصوص اعلام داشت.

رضائیان معاون عمرانی استانداری فارس و همچنین فرماندار و نماینده مردم شهرستان مرودشت ، معاون وزیر را همراهی کردند.

پیش از این خبرگزاری مهر در گزارشی از پدیده فرونشست زمین در نزدیکی تخت جمشید و نقش رستم خبر داده بود.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید