رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » پیاده‌راه‌های گردشگری در شیراز ایجاد می‌شود

پیاده‌راه‌های گردشگری در شیراز ایجاد می‌شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

tourism

شهردار شیراز گفت: ایجاد پیاده‌راه‌های گردشگری یکی از اولویت‌های شهرداری در مسیر ایجاد محیطی سالم و امن برای گردشگری شهروندان و مسافران است.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، منطقه فارس، علی‌رضا پاک‌فطرت در جلسه هماهنگی پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز، تصریح کرد: شهر برای شهروندان ایجاد می‌شود نه برای ماشین‌ها، لذا ایجاد و توسعه پیاده‌راه‌هایی امن هم در سلامت شهروندان و شادابی آنان و هم در سلامت شهر تاثیرگذار است. هواشناسی شیراز

وی با تاکید بر این‌که نباید تمام هم و غم مدیران، توسعه سواره‌ راه‌ها باشد، خاطرنشان کرد: ایجاد مسیر پیاده راه از خیابان پزشکان در بولوار معالی آباد تا میدان جام جم در بولوار جمهوری شرایط بی‌نظیری را برای شهروندان بوجود خواهد آورد که در کمتر شهری نظیر آن است.

پاک‌فطرت با بیان این‌که این مسیر پیاده‌راه از میان باغ‌های قصردشت عبور کرده و به ارتفاعات مشرف به شیراز ختم می‌شود، ادامه داد: وقتی شهروندان یک جامعه سالم باشند،‌ سرعت توسعه در آن جامعه شتاب بیشتری خواهد داشت و دستاوردها تاثیرگذارتر خواهد بود؛ یکی از راه‌های تامین و تضمین کننده سلامت، ورزش و یکی از بهترین ورزش‌ها، پیاده‌روی است.

وی، ایجاد زیرساخت برای تامین سلامت شهروندان را از وظایف شهرداری‌ها دانست و گفت: شرایط ساختاری شیراز برای ایجاد مسیرهای پیاده‌روی بسیار مناسب است؛ ایجاد یک مسیر پردرخت و کوهستانی با هوای مناسب و مناظر بدیع، هر شهروندی را در هر سن و موقعیتی به هیجان می‌آورد.

پاک‌فطرت ادامه داد: این موضوع سبب می‌شود با کمترین هزینه بتوان بهترین شرایط را برای دوچرخه سواری و پیاده روی شهروندان شیراز فراهم کرد.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید