رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » دیوار خانه تاریخی حسینی عشقی در بافت تاریخی شیراز تخریب شد

دیوار خانه تاریخی حسینی عشقی در بافت تاریخی شیراز تخریب شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

دیوار خانه حسینی

دیوار خانه تاریخی حسینی عشقی در بافت تاریخی شیراز تخریب شد و ساکنانش آن را ترک کردند. با تخریب کامل این خانه، یک اثر ثبتی دیگر از بین می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، خانه تاریخی حسینی عشقی مربوط به دوره قاجار است و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۷۲۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. تا اینکه چند روز پیش مستاجران، این خانه را ترک کردند و پس از آن بخشی از دیوارش فرو ریخت. اکنون دوستداران میراث فرهنگی در شیراز هر لحظه از این خانه بازدید می کنند تا وضعیت آن را گزارش دهند. چرا که در چند روز اخیر بسیاری از بناهای تاریخی و یا ارزشمند بافت تاریخی شیراز تخریب شده است و آن بیم دارند تا این خانه نیز که در نزدیکی حرم شاهچراغ (ع) قرار دارد، به طور کامل از بین برود.

با تخریب این خانه، یک اثر ثبت شده در فهرست میراث ملی از بین می رود و این گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی را در باره اینکه هیچ اثر ثبتی در چند روز اخیر تخریب نشده را زیر سوال می برد.

چرا که وی در واکنش به تخریب پی در پی خانه های قدیمی در بافت تاریخی شیراز گفته بود که آثار تخریب شده در فهرست میراث ملی قرار نداشتند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید