رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » توافق نامه سازمان میراث فرهنگی و شهرداری شیراز

توافق نامه سازمان میراث فرهنگی و شهرداری شیراز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

بناهای تاریخی

توافق نامه سازمان میراث فرهنگی و شهرداری شیراز به منظور احیای خانه های میراثی بافت تاریخی شیراز به امضای رئیس سازمان میراث فرهنگی و شهردار شیراز رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود سلطانی فر که به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت روز سعدی به استان فارس سفر کرده است با حضور در جلسه اعطای احکام انجمن های میراث استان فارس و طی برنامه‌ای از پیش تعیین نشده با مسئولین شهری شیراز در رابطه با احیای خانه های میراثی بافت تاریخی این شهر به توافق رسیدند.

در این جلسه که با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، احمدی استاندار فارس، پاک فطرت شهردار شیراز، یعقوبی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد، احیای ۴۴ خانه تاریخی و فرهنگی در بافت تاریخی شهر شیراز مورد توافق دو طرف قرار کرفت.

در صورتجلسه این توافق آورده شده است، ۴۴ باب خانه تاریخی فرهنگی در بافت تاریخی شیراز که در مالکیت سازمان میراث فرهنگی قرار دارد با نظارت عالی معاونت میراث فرهنگی کشور و صندوق احیاء و بهره برداری از بافت ها و بناهای تاریخی و اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با هدف حفاظت، مرمت، احیاء، معرفی و بهره برداری شایسته با کاربری مناسب، با همکاری و  سرمایه گذاری در اختیار شهرداری شیراز قرار می گیرد.

بهره برداری از این خانه ها برای مدت معین و با رعایت قوانین و مقررات جاری و حفظ مالکیت میراث فرهنگی در اختیار شهرداری شیراز قرار می گیرد.

براساس این صورتجلسه، جزئیات این توافق در قالب قرارداد بین دو طرف طی دو هفته تنظیم و مبادله خواهد شد، مشخص می شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید