رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شروع سومین فصل کاوش تپه شغالی

شروع سومین فصل کاوش تپه شغالی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نقشه

سومین فصل کاوش تپه شغالی، شهرستان پیشوا برای بررسی دوره انتقالی روستانشینی به شهرنشینی استان تهران شروع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی حصاری سرپرست گروه باستان شناسی با اعلام این خبر هدف دیگر این فصل از کاوش را بررسی شواهد معماری و باستان شناسی توصیف کرد.

او افزود: برنامه پژوهشی کاوش با همکاری متخصصان دانشگاه هنر اصفهان، آزاد اسلامی پیشوا و با همکاری میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران و پژوهشکده باستان شناسی با پرسش هایی درباره نحوه استقرار در دوره های روستانشینی و شهرنشینی به ویژه نوع معماری و یافته‌های شاخص استقراری و مدیریتی از این دو دوره فرهنگی ارائه و تصویب شد.

این باستان شناس تصریح کرد: یکی از اهداف این فصل کاوش مطالعه جامع در خصوص مرحله انتقالی دوره روستانشینی به شهرنشینی در این استقرارگاه است.

حصاری گفت: کاوش در بخش احتمالی دوره آغاز نگارش، می تواند شرق دشت ری (دشت ورامین، پیشوا و جوادآباد) را در مرکز فلات ایران به عنوان منطقه ای محوری در مسیر جاده خراسان بزرگ و جنوب غرب ایران متمایز کند.

در کاوش های قبلی این منطقه مقدار قابل توجهی ابزار سنگی و تعداد محدودی ابزار مفرغی و همچنین ظرف سفالی کشف شده است.

تپه شغالی واقع در شمال شهر پیشوا متعلق به هزاره ۴ تا هزاره اول قبل از میلاد است که در تاریخ ۱۱ شهریور۱۳۸۲ با شماره ثبت ۹۸۸۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید