رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ثبت 108 اثر و بنای تاریخی

ثبت 108 اثر و بنای تاریخی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

۱۰۸ اثر و بنای تاریخی مورد بررسی قرار گرفت و با تایید کارشناسان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

استان یزد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ با توجه به اهمیت شهر تاریخی یزد، ۱۰۸ اثر از مهمترین بناهای تاریخی این استان یزد که شامل آب انبار، خانه، قلعه، بازارچه و مجموعه و بافت تاریخی می شود در فهرست آثار ملی اضافه شد.

فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور در این جلسه افزود: با توجه به اینکه بسیاری از بناهای شهر تاریخی یزد واجد ارزش‌های تاریخی و معماری هستند از همین رو مهمترین این بناها پس از بررسی های کارشناسی مورد تایید قرار گرفت و در فهرست آثار ملی کشور اضافه شد.

وی گفت: بناهای تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور شامل ۳۴ خانه تاریخی، ۱۴ مسجد، تکیه و زیارتگاه، ۱۰ آب انبار، ۲ بازارچه سماورسازی و چهارسوق، ۴ حمام تاریخی، ۷ قلعه تاریخی، ۶ کوچه و مجموعه تاریخی، ۲ بافت تاریخی عقدا و هفتادر می‌شود.

همچنین به گفته مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور، ۲۰ بنای دیگر به همراه تیمچه تجاری نور، حوض جعفر، آشخانه زیرده، ساختمان اداره آب و فاضلاب، طنبی زارچ، خیله زرتشتیان زرجوع، خیله موبداردشیر و آسیاب صدری در فهرست آثار غیرمنقول نیز به ثبت رسید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید