رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ثبت پرونده ۱۱ قنات ایرانی در فهرست آثار جهانی یونسکو

ثبت پرونده ۱۱ قنات ایرانی در فهرست آثار جهانی یونسکو

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قنات‌

معاون میراث فرهنگی کشور پس از ثبت پرونده ۱۱ قنات ایرانی در فهرست آثار جهانی یونسکو اعلام کرد، پرونده زنجیره ای قنات ها یکی از مهمترین و پیچیده ترین پرونده های ایران در یونسکو محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، پرونده زنجیره ای قنات های ایران درحالی ظهر امروز در چهلمین اجلاس میراث جهانی یونسکو به عنوان بیستمین پرونده میراث فرهنگی ایران در فهرست آثار جهانی قرار گرفت.

محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی در رابطه با جزییات ثبت پرونده زنجیره ای قنات ها گفت: پرونده زنجیره ای ۱۱ قنات ایرانی، یکی از پرونده های مهم و پیچیده ایران در یونسکو است که با حمایت و پشتیبانی تمامی کشورهای عضو در فهرست آثار جهانی قرار گرفت.

او گفت: به دلیل پیچیدگی پرونده قنات ها، بیش از ۲۰ جلسه با ایکوموس و سه نشست با اعضای موثر برگزار شد تا اشکالاتی که به واسطه عدم شناخت و درک این پرونده بوجود می آمد برطرف شود.

معاون میراث فرهنگی کشور که هم اکنون در چهلمین اجلاس یونسکو حضور دارد موفقیت پرونده قنات ها در یونسکو را موفقیت بزرگ خواند و افزود: پرونده قنات ها به دلیل پیچیدگی زیاد و همچنین به دلیل بحران آب در ایران یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

او تاکید کرد: از آنجایی که مدیریت سنتی قنات ها مربوط به مردم می شود و قنات ها در طول تاریخ توسط مردم ایران بوجود آمده اند و این دانش مدیریت و بهره گیری از آب از پیشینه کهنی برخوردار است برای ایران بسیار مهم بود که در فهرست آثار جهانی قرار بگیرد.

به گفته طالبیان، تمامی کشورها در چهلمین اجلاس یونسکو در استانبول از پرونده زنجیره ای ۱۱ قنات ایرانی استقبال کردند و معتقد بودند که ایران پرونده استحقاق ثبت در فهرست آثار جهانی را دارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید