رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ثبت 24 تپه و محوطه باستان‌شناختی در استان‌های لرستان، مرکزی و فارس

ثبت 24 تپه و محوطه باستان‌شناختی در استان‌های لرستان، مرکزی و فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

۲۴ تپه و محوطه باستان‌شناختی در استان‌های لرستان، مرکزی و فارس در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

باستان‌شناختی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، از این تعداد ۷ اثر با دوره‌های مس و سنگ، اشکانی و دوره ساسانی و قرون اولیه اسلامی متعلق به استان مرکزی، ۱۶ اثر با قدمت عصر مفرغ و آهن، دوره های ایلامی، اشکانی، ساسانی و قرون اولیه اسلامی مربوط به استان لرستان و یک ثپه تاریخی با قدمت دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی از استان فارس است.

طی دو ماه گذشته استان لرستان بیشترین آثار تبتی محوطه‌های باستان شناختی را داشته است. محوطه‌ها و تپه‌های تاریخی یاد شده از زمان ثبت تحت حفاظت و نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی منجر به تخریب یا تغییر هویت آثار ثبتی شود برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب شده و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

همچنین بر اساس قوانین مرتبط با ثبت هر گونه مرمت و بازسازی آثاری که در فهرست آثار ملی به ثبت می رسند با تأیید و نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ممکن خواهد بود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید