رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » استان قم در سال آینده سند مالکیت یکصد بنای تاریخی را دریافت می‌کند

استان قم در سال آینده سند مالکیت یکصد بنای تاریخی را دریافت می‌کند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

استان قم

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم گفت: استان قم در سال آینده سند مالکیت یکصد بنای تاریخی را دریافت می‌کند که مقدمات آن انجام شده است، البته تعداد قابل‌توجهی از این بناها قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

به گزارش ایسنا، «عیسی رضایی» با اشاره به باقی ماندن مجموعه‌ای از مشکلات در حوزه‌ی احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی، افزود: یکی از مهمترین مشکلات ما در استان‌ها این است که غالب آثار تاریخی ما دارای سند نیستند و به همین دلیل هم در سال‌های قبل نتوانسته‌ایم اقدام قبل توجه و عمده‌ای در بسیاری از جاها انجام دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت‌های صندوق احیا ادامه داد: شتاب اقدامات صندوق احیا این امیدواری را ایجاد کرده که در آینده هم اهتمام خوبی برای حل این دست مشکلات وجود دارد و هم اینکه اگر تلاشی صورت بگیرد، قطعا جایی است که بتواند پیمودن ادامه مسیر این تلاش را بر عهده بگیرد.

او افزود: ما در استان قم برای سال آینده سند مالکیت یکصد بنای تاریخی را دریافت خواهیم کرد که مقدمات آن انجام شده است و از این بناها هم تعداد قابل توجهی قابلیت وگذاری به بخش خصوصی دارند که اگر مشکلات حقوقی چندانی در کار نباشد، این ظرفیت در قم وجود دارد که بین 15 تا 20 بنای تاریخی در سال 95 واگذار کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم درباره ظرفیت بناهای تاریخی این استان نیز اظهار کرد: در حال حاضر در استان قم تقریبا یک‌سوم آثار تاریخی دارای متقاضیان جدی در بخش خصوصی هستند و اگر به لحاظ قانونی دست ما برای واگذاری باز بود، می‌توانستیم حتی با وجود مشکل سند این بناها، بسیاری از آنها را واگذار کنیم.

وی افزود: استان قم از این جهت که هم یک جغرافیای مذهبی دارد و به خاطر اماکن مقدس خود پذیرای گردشگران بسیاری است و هم از این حیث که محل تلاقی 17 استان شده است، می‌تواند زمینه بسیار موفقی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه داشته باشد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید