رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » انتشار کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» تالیف علی اصغر شالبافیان

انتشار کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» تالیف علی اصغر شالبافیان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» تالیف علی اصغر شالبافیان عضو هیات علمی دانشگاه سمنان توسط انتشارات مهکامه منتشر شد.

گردشگری سلامت

به گزارش خبرنگار مهر، در این کتاب به مبانی مفاهیم و کارکردهای گردشگری سلامت پرداخته شده است. نویسنده این کتاب درباره دلیل تالیف آن نوشته که هدفش فراهم کردن مبنایی برای کمک به درک صحیح از گردشگری سلامت توسط طیف گسترده ذی نفعان آن است.

مهمترین موضوع های مورد توجه در این کتاب عبارتند از: تاکید بر برخی از مهمترین چالش‌ها و شکاف های موجود در پژوهش‌ها و مطالعات انجام شده در حوزه گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی به خصوص چالش های مرتبط با تعاریف و داده های آماری.فراهم کردن تحلیل جامع از رویکردهای متفاوت سازمانی، توسعه ای و ترفیعی گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی در کشورهای مختلف.

تببین اهمیت و ارزش اقتصادی گردشگری تندرستی و گردشگری پزشکی به عنوان ابزارهای متنوع سازی، تحلیل و بررسی راهبردهای بازاریابی گردشگری،تاکید بر اهمیت و لزوم اولویت دهی به گردشگری سلامت در نظام گردشگری ایران.

همچنین در راستای تحقق این موارد، فصل اول کتاب در پی تبیین مفهومی گردشگری سلامت محصولات و گونه شناسی آن است. در این باره به طور گسترده ای تعاریف و نحوه مواجهه پژوهشگران مختلف در این حوزه مورد طرح و بحث قرار می گیرد. در فصل دوم مهمترین موضوع ارائه تصویری از اقتصاد رگدشگری سلامت و گونه های آن است. در فصلسوم نیز اصول و راهبردهای بازاریابی گردشگری سلامت که خود نیز در حوزه گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی به سبب ماهیت خاص هر بخش از هم متمایز می شوند به تفکیک مورد بررسی قرار می گیرد.

فصل چهارم برای بررسی تجارب، چالش ها و رویکردهای برخی از مهمترین مقاصد پیش رو، ابتدا مروری اجمالی بر ماهیت و نحوه سازماندهی گردشگری سلامت در ساختار اداری هر کشور و نقش دولت و بخش خصوصی در توسعه و ارتقای آن می شود و سپس با بررسی پتانسیل ها خدمات و بازارهای کلیدی در هر کشور نمایه آماری خاص گردشگری سلامت در آن کشور ارائه می شود.

در نهایت و در فصل پنجم ضمن بررسی جایگاه گردشگری سلامت، قوانین و مقررات مرتبط موانع پتانسیل ها و بازارهای گردشگری پزشکی و تندرستی در ایران با تاکید بر توسعه هر دو بخش این صنعت در کشور تدوین شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید