رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » انتشار کتاب «اکوتوریسم راهی برای توسعه پایدار»

انتشار کتاب «اکوتوریسم راهی برای توسعه پایدار»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اکوتوریسم

کتاب «اکوتوریسم راهی برای توسعه پایدار» نوشته افسانه احسانی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر افسانه احسانی نویسنده این کتاب که دانش آموخته کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم است در مقدمه این کتاب آورده است: همواره و در همه دوران ها، فاصله معناداری میان دانشگاه و بخش های اجرایی وجود داشته است، این فاصله در حوزه طبیعت گردی و به ویژه اکوتوریسم نیز احساس می شود. خوشبختانه در سال های اخیر با ورود فعالان حوزه گردشگری به دانشگاه ها و ادامه تحصیل آن ها در رشته های مرتبط و همچنین ورود فارغ التحصیلان رشته های گردشگری به حوزه های اجرایی از طریق شرکت در دوره های کوتاه مدت راهنمایان تور این فاصله نسبت به گذشته کوتاه تر شده است.

مولف در ادامه می نویسد: در این کتاب تلاش شده است تا بر اساس مبانی نظری تایید شده در مجامع جهانی و تکیه بر تجارب ملی موجود در ایران، گامی برای برقراری پیوندی منطقی و متوازن میان این دو بخش برداشته شود. لازم به تاکید است که تمرکز نگارنده به بخش هایی بوده، که در منابع مشابه یا به آن اشاره نشده یا کمتر پرداخته شده است.

کتاب «اکوتوریسم؛ راهی پایدار برای توسعه» در شش فصل با عناوین اکوتوریسم؛ مفاهیم، اصول، اکوتوریسم و حفاظت از منابع طبیعی و فرهنگی، اکوتوریسم و مفاهیمی که در گردشگری با آن حوزه مشترک دارند، اثرات منفی و مثبت اکوتوریسم، دست اندرکاران اکوتوریسم و برنامه ریزی و مدیریت مقاصد اکوتوریسم به رشته تحریر در آمده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید
کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید