رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آغاز عملیات مرمت عاج تالار کاخ گلستان

آغاز عملیات مرمت عاج تالار کاخ گلستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کاخ گلستان

عملیات مرمت عاج تالار گلستان شامل مرمت گچبری ها، آیینه کاری ها، رنگ آمیزی، درزبندی پنجره ها و رگلاژ سقف و تقویت تیرهای اصلی و فرعی این تالار خواهد بود که به تازگی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی،  تالار عاج  یکی از تالار های عمارت اصلی کاخ  گلستان است که بعد از تالار آینه و در سمت غرب تالار برلیان قرار دارد. تاریخ احداث این بنا و و حوضخانه زیر آن مشخص نیست ولی احتمالا قبل از تالار سلام و تالار آینه ساخته شده و از بناهای دوره ناصرالدین شاه است.

 نمای  این تالار در زمان ناصرالدین دستخوش تغییراتی شد.ایوان آن بداخل تالار اضافه و نما و پنجره های آن،  هم سطح و قرینه با تالار سلام ساخته شد.

در دوره  ناصری این تالار به هدایای پادشاهان کشورهای خارجی اختصاص یافته و در زمان پهلوی محل پذیرائی و برپائی مهمانی های رسمی دربار بود . از این رو در آرایش درونی آن تغییرات عمده ای داده شده است . تابلوی نقاشی آبرنگ محمود خان ملک الشعرا در کاخ گلستان وضع نمای بیرونی تالار را درسال ۱۲۸۶ ه.ق نشان می دهد.  بر اساس این تابلو  تالار دارای سه ارسی سه دری بزرگ و ایوانی باشش ستون ظریف و یک راه پله از سمت مغرب بوده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید