رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مرمت نقاشی های پشت شیشه در کاخ نیاوران

مرمت نقاشی های پشت شیشه در کاخ نیاوران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
کاخ نیاوران
پروژه مطالعات و عملیات حفاظت و مرمت 9 عدد نقاشی پشت شیشه متعلق به مخزن کاخ اختصاصی نیاوران در واحد حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نقوش این تابلوها شامل پرتره، موضوعات مذهبی مسیحی و موضوعات مذهبی تشیع در قالبهای نقاشی های قهوه خانه ای است. مستند نگاری، تهیه و تنظیم شناسنامه، مطالعات هنری، تاریخی و تطبیقی، مطالعات آزمایشگاهی و دستگاهی  و مطالعات ریخت شناسی میکروسکوپی از جمله عملیاتی است که بر روی این آثار در حال انجام است.

آلودگی های مختلف اعم از آلاینده و بیولوژیکی، ریختگی رنگ، پوسته شدن لایه رنگ، شکستگی و ترک شیشه تکیه گاه، تغییرات رنگی و غیره آسیب های شناسایی شده در این آثار هستند.

عملیات حفاظت و مرمت بر روی این آثار شامل غبار روبی و پاکسازی ذرات، آلاینده ها و آلودگی های بیولوژیکی، جدا کردن الحاقات آسیب رسان، استحکام بخشی لایه رنگ، وصالی تکیه گاه، بازسازی کمبود تکیه گاه، ساپورت دهی تکیه گاه، موزون سازی رنگی، استکام بخش کلاف و قاب و انجام موارد حفاظت پیشگیرانه خواهد بود.

این آثار از اشیاء مخزن کاخ اختصاصی نیاوران می باشند که پس از حفاظت و مرمت در نمایشگاه های دوره ای این کاخ در مناسبتهای مربوط به نمایش گذاشته می شوند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید