رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نپال کوه‌های هیمالیا را به موسسات گردشگری کرایه می‌دهد

نپال کوه‌های هیمالیا را به موسسات گردشگری کرایه می‌دهد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

NEPAL

دولت نپال قصد دارد تعدادی از 326 کوه رشته کوه هیمالیا را به موسسات گردشگری خصوصی کرایه دهد.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، در قالب این طرح که اجرای آن از ماه‌های آتی آغاز خواهد شد، امتیاز صعود به تعدادی از کوه‌های رشته کوه هیمالیا برای 5 سال به چند موسسه خصوصی گردشگری واگذار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دلیل واقع شدن قله «اورست»، مرتفع‌ترین کوه جهان در نپال، قدمت گردشگری کوهستان در این کشور کوچک به چند دهه می‌رسد و همواره گردشگری کوهستان یکی از منابع اصلی درآمد دولت نپال محسوب شده و سالانه هزاران گردشگر کوهنورد به این کشور سفر می‌کنند.

این موسسات علاوه‌بر صدور مجوز صعود برای کوهنوردان وظیفه پاکسازی و حفاظت از کوه‌هایی را که امتیاز صعود آنها را به کوهنوردان واگذار می‌کنند را داشته و موظفند سهیمه مشخصی را نیز برای صعود کوهنوردان به هر کوه تعیین کنند، این در حالیست که هر کوهنورد به طور متوسط 8 کیلوگرم زباله از خود را در رشته کوه هیمالیا برجای می‌گذارد. از سوی دیگر گردشگران کوهنورد نیز که اقدام به آلوده کردن کوهستان کنند با جریمه‌های سنگین روبه رو خواهند شد

در ماه‌های آتی نیز استانداردهای ویژه در زمینه استفاده از چادر‌، کپسول‌های اکسیژن، دستگاه‌های مکان‌یاب، طناب‌، مواد غذایی و دیگر تجهیزات ایمنی وضع خواهد شد تا از وقوع حوادث ناگوار برای گردشگران کوهنورد جلوگیری شود.

دولت نپال همچنین هدف دیگرش از اجرای این طرح را که هنوز تاریخ دقیق اجرای آن اعلام نشده را کم کردن ترافیک کوهنوردان در بسیاری از قله‌های هیمالیا از جمله قله اورست و چند قله دیگری اعلام کرده که بالای 8 هزار متر ارتفاع دارند.

نپال در سال 2013 با میزبانی از بیش از 800 هزار گردشگر با ثبت رکوردی جدید رشد 35 درصدی گردشگرانش را تجربه کرد که بیشتر آنها از هند، دومین کشور پرجمعیت جهان بودند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید