رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مرمت عمارت کتابخانه باغ موزه نگارستان

مرمت عمارت کتابخانه باغ موزه نگارستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کتابخانه نگارستان

مدیر باغ موزه نگارستان از مرمت عمارت کتابخانه این باغ خبر داد و گفت: مرمت این بخش از باغ آغاز شد و قرار است بخشی از آن با فضایی برای استقبال رئیس دانشگاه تهران از مهمانان خارجی تبدیل شود.

مصطفی ده‌پهلوان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: باید بسته‌های لازم برای تغییر کاربری عمارت کتابخانه فراهم شود و سپس به سراغ بازپیرایی آن برویم.

وی گفت: از اوایل دهه ۷۰ دانشگاه تهران تصمیم به مرمت مجموعه عمارت باغ نگارستان گرفت ولی چون میراث فرهنگی و شهرداری همکاری نکردند و هزینه مرمت سنگین آن برای دانشگاهامکان نداشت این طرح متوقف ماند.

ده پهلوان بیان کرد: دوباره طرحی را سال ۸۴ اعلام کرده شرکتی هزینه مرمت را رقمی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را فقط برای مقاوم سازی برآورد کرد. این هزینه بسیار سنگین بود باز هم این طرح متوقف شد تا اینکه در سال ۹۲ از سوی سازمان زیباسازی پیشنهاد شد که موزه کمال‌الملک در باغ نگارستان ایجاد شود آن هم به مدت ۲ سال.

وی ادامه داد: از این پیشنهاد استقبال شد و پس از تامین هزینه‌های پایه‌ای ایجاد موزه، از آنجا که به دنبال باز شدن درهای باغ به روی مردم بودم، تقریبا بعد از ۳ ماه کارهای لازم انجام و موزه و گالری ایجاد شد. در روز گشایش باغ موزه نگارستان رئیس دانشگاه تهران و شهردار از عمارت کتابخانه نیز دیدن کردند و مسئولان زیباسازی نیز پیگیر آن شدند و پس از یک سال بودجه دو میلیاردی به پروژه مرمت کتابخانه اختصاص داده شد و اجرای آن را پژوهشکده فرهنگ و هنر بر عهده گرفت.

رئیس باغ موزه نگارستان گفت: امیدواریم پس از پایان عملیات مرمت از این عمارت به عنوا فضایی تشریفاتی برای باغ استفاده کنیم و گنجینه‌ای از آثار نفیس هدایای بین‌المللی که به روسای دانشگاه تهران داده شده ایجاد کنیم و بتوانیم بخشی از آن را برای استقبال رئیس دانشگاه تهران از سفرا و مهمانان خارجی تبدیل کنیم و یک فضای تاریخی که پایه های اولیه آموزش در آن گذاشته شده را معرفی کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید