رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نباید به آثار تاریخی به عنوان اشیاء مرده‌ای که فقط در موزه‌ها نگه داشته می‌شوند، نگاه کرد

نباید به آثار تاریخی به عنوان اشیاء مرده‌ای که فقط در موزه‌ها نگه داشته می‌شوند، نگاه کرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور گفت: نباید به آثار تاریخی به عنوان اشیاء مرده‌ای که فقط در موزه‌ها نگه داشته می‌شوند، نگاه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با وجود کسالت به مراسم افتتاح موزه دوران اسلامی رفت و این موزه را پس از ۹ سال افتتاح کرد.

وی در این برنامه که ظهر امروز هفتم شهریور ماه برگزار شد، جهانگیری گفت: گسترش موزه‌ها یکی از ظرفیت‌های اصلی کشور است. موزه فقط مرکزی برای نشان دادن اشیاء تاریخی نیست بلکه مرکزی است که حیات فرهنگی در آن جریان دارد و گذشته به زبان می آید و با ما سخن می‌گوید. هر ملتی که از گذشته خود شناخت دقیقی داشته باشد می تواند آینده سرفرازی را بسازد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: به دلیل علاقه شخصی و مسئولیتم فکر می‌کنم توسعه ایران درست است که به منابع فیزیکی و مادی نیاز دارد ولی شرط کافی حتما سرمایه‌های معنوی است. ظرفیت های فرهنگی است که در اختیار ما قرار می گیرد به همین دلیل باید به صورت جدی به میراث فرهنگی توجه کرد و به اشیاء تاریخی به عنوان اشیاء مرده ای که فقط آنها را در گوشه ای از موزه‌ها می‌بینیم نگاه نکنیم.

جهانگیری اضافه کرد: گاهی باید تاسف خورد به اینکه غارت‌های بزرگی در آثار تاریخی ایران انجام شده است و یا اینکه این بخش از فرهنگ ایران به خوبی حفاظت نشد. سوءمدیریت در بخشی از آن حاکم بود. در این دولت تلاش شد بخش وسیعی از میراث فرهنگی که از ایران خارج شده بود، برگشت داده شود و برخی از آثار در سطح جهانی به ثبت می رسد. وظیفه جدی ما حفاظت از این میراث فرهنگی است و اینکه اجازه ندهیم با اتفاقات منفی تبدیل به فاجعه های بزرگ شود. طوری که اکنون در کشورهای دیگر شاهد به تاراج رفتن و تخریب میراث فرهنگی هستیم.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: خوشحالیم که موزه دوران اسلامی گشایش می یابد و موزه پیش از تاریخ نیز افتتاح می شود. دوران اسلامی ما، دوران فرهنگ و تمدن و دوران گفتگوی زنده است. نباید دوران قبل و بعد از اسلام را فراموش کرد. باید از همه آنها به عنوان دوران افتخار یاد کرده و آثارش را به نمایش بگذاریم و افتخار کنیم که ملت متمدنی هستیم و می خواستیم با تکیه بر گذشته آینده خوبی برای ملت ایران بسازیم و نقش واقعی خود را ایفا کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید