رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شمار گردشگران خارجی به استان مازندران در سال جاری

شمار گردشگران خارجی به استان مازندران در سال جاری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

دلاور بزرگ نیا

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران شمار گردشگران خارجی به استان را در سال جاری ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر با اشاره به هم‌جواری شمال کشور با کشور روسیه گفت: می‌توان از این ظرفیت‌ها برای افزایش گردشگران روسی به کشور به ویژه مازندران ایجاد کرد.

وی با اعلام اینکه ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی داشته‌ایم، تصریح کرد: باید حساسیت سفر و گردشگری را در منطقه افزایش دهیم تا در جذب گردشگر و سهم خواهی بازار نقش داشته باشی و با توجه به اینکه بازار اصلی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است خوشبختانه در سال جاری بارونق خوب درزمینهٔ گردشگری مواجه بوده‌ایم.

وی به دو اتفاق خوب در نوروز سال جاری نظرسنجی از مسافران نوروزی و تبلیغات اشاره کرد و افزود: باید اقلام تبلیغاتی در کل تعطیلات نوروز بین مسافران توزیع شود تا همه از این اقلام استفاده کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران در خصوص بخشنامه اداره کل منابع طبیعی، اذعان داشت: منابع طبیعی استان برای حفظ محیط‌زیست و آلودگی‌های بصری زباله‌ها وجود نداشته باشد کیسه‌های زباله در محل‌های اسکان مسافران برای جمع‌آوری زباله‌ها ارائه دهند تا این الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

بزرگ نیا از انتخاب چند شهر نمونه گردشگری توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: شهرهای ساری، بابلسر، بابل، رامسر برنامه‌های خوبی برای جذب گردشگر ارائه می‌دهند.

وی به داشتن تاریخ و معماری غنی استان اشاره کرد و افزود: نباید منتظر باشیم دیگران از استان یاد کنند باید اتفاق خوبی در خصوص شناساندن استان و شهرهای شاخص مازندران بیفتد.

وی با اشاره به تیرگی روابط بین ترکیه و روسیه شاهد حضور گردشگران روسی در کشور هستیم، گفت: از سهم بری بازار ایران از گردشگران خارجی یک ونیم میلیون است که باید با توسعه زیرساخت‌ها سهم مناسبی  از گردشگران خارجی داشته باشند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید