رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مراحل پایانی طرح امکان سنجی احیاء بناهای تاریخی مشهد

مراحل پایانی طرح امکان سنجی احیاء بناهای تاریخی مشهد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مشهد

مدیر بافت تاریخی پیرامون حرم امام رضا (ع) از مراحل پایانی طرح امکان سنجی احیاء بناهای تاریخی مشهد و حریم منظری حرم مطهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ بافت تاریخی مشهد درحالی این روزها وضعیت نامناسبی را تجربه می کند که مدیر بافت تاریخی پیرامون حرم امام رضا (ع) برای حفاظت هر چه بهتر از بقایای بناهای تاریخی این محدوده از تهیه و تدوین طرح امکان سنجی احیاء بناهای تاریخی مشهد و حریم منظری حرم مطهر خبر داد.

«وفا ثابتی» مدیربافت تاریخی پیرامون حرم امام رضا (ع) اعلام کرد: باتوجه به اینکه سال گذشته از اعتبارات استانی و ملی محروم بودیم اما تعاملات خوبی با اداره کل راه و شهرسازی استان داشتیم.

او گفت: درحال حاضر برای تحقق مصوبات شورای عالی و معماری و شهرسازی، مطالعاتی در رابطه با بافت تاریخی مشهد آغاز شده تا از این طریق بتوانیم آثار واجد ارزش های تاریخی و معماری را شناسایی و مورد بازنگری قرار دهیم.

آنطور که مدیر بافت تاریخی پیرامون حرم امام رضا (ع) گفت؛ تهیه طرح امکان سنجی احیاء بناهای تاریخی در بافت پیرامون حرم و حریم منظری حرم مطهر نیز به پایان رسیده و بررسی نهایی آن درحال انجام است.

وی افزود: به محض اینکه این طرح از سوی معاونت میراث فرهنگی، اداره ثبت آثار و همچنین اداره امور پایگاه مورد تصویب قرار گیرد به بخش ها و سازمان های مربوطه ابلاغ می شود تا براساس ضوابط موجود در این طرح ساخت و سازها و صدور پروانه انجام گیرد.

آنطور که ثابتی معقتد است، درحال حاضر ۱۵۰ اثر واجد ارزش تاریخی در بافت تاریخی مشهد شناسایی شده است و نزدیک به ۵۰ اثر ثبتی نیز در بافت حرم مطهر قرار داد که از ۵۰ اثر تبتی، ۱۰ اثر در مجموعه آستان قدس رضوی قرار دارد.

او گفت: طی سالهای گذشته ۱۰ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی به دلیل اجرای طرح تفصیلی نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم تخریب شد و دیگر آثار موجود نیازمند رسیدگی و مرمت هستند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید