رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » منظر فرهنگی تاریخی روستای اورامانات در استان کردستان

منظر فرهنگی تاریخی روستای اورامانات در استان کردستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث طبیعی

منظر فرهنگی تاریخی روستای اورامانات در استان کردستان را می توان از سهمیه میراث طبیعی استفاده و در سال ۲۰۱۸ و یا ۲۰۱۹ ثبت جهانی کرد.

فرهادنظری مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی و فرهنگی ایران به خبرنگار مهر گفت: این روستا می تواند به عنوان میراث طبیعی ثبت جهانی شود. پایگاه آن نیز در حال تشکیل است.

وی افزود: گزینه ثبت جهانی آثار طبیعی ایران در سال ۲۰۱۶ کویر لوت و در سال ۲۰۱۷ جنگل های ارسباران است. می توان روستای اورامانات را به عنوان منظر فرهنگی و تاریخی به صورت ترکیبی ثبت کرد. منظر فرهنگی تاریخی اورامانات دره ای است که از پالنگان شروع می شود و تا حلبچه عراق ادامه دارد.

نظری گفت: امسال پرونده فناوری بادگیرهای ایران را برای ثبت جهانی در فهرست میراث ناملموس به یونسکو ارسال کردیم. سال بعد نیز ثبت کمانچه در دستور کار قرار گرفته است، منتهی اگر یونسکو محدودیت ایجاد نکند، چرا که به تازگی اعلام کرده کشورهایی که بیش از ۱۰ میراث ناملموس در فهرست جهانی ثبت کرده اند، با محدودیت در تعداد آثار ثبتی مواجه خواهند شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید