رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تلاش‌ها برای ثبت ملی کارون

تلاش‌ها برای ثبت ملی کارون

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کارون

معاون میراث فرهنگی خوزستان در مورد وضع ثبت ملی رودخانه کارون گفت: ثبت ملی رودخانه کارون بین سه استان مشترک است، چراکه رودخانه کارون فقط همین بخشی که از اهواز می‌گذرد، نیست.

عاطفه رشنویی با بیان این که قرار است از سرچشمه تا حوضه آبریز کارون بررسی و ثبت ملی شود، افزود: هر سه استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در حال همکاری هستند تا کارون را به ثبت ملی برسانند.

وی با اشاره به این که ثبت منابع طبیعی تا حدودی زمانبر است، خاطرنشان کرد: اکنون پرونده ثبت ملی کارون یک ماه است که شروع شده، اما تا چند ماه کار ثبت آن طول می کشد تا تعیین حریم و کارهای قانونی آن انجام شود.

معاون میراث فرهنگی خوزستان با بیان این که این اجازه وجود دارد تا مناظر و مزایای طبیعی که در طول تاریخ برای بشر تأثیرگذار بوده اند ثبت ملی شود، اظهار کرد: رودخانه کارون نیز به واسطه گذر از دشت های پر آب خوزستان، استقرارهایی که در طول تاریخ در کنار آن صورت گرفته، تأثیر آن در به وجود آمدن شهر شوشتر و اهواز و اتفاقاتی که برای بارگیری کشتی ها در دوره قاجار رخ داده قابلیت ثبت در فهرست آثار ملی را دارد.

وی درباره ضوابط آثار طبیعی که ثبت می شود، توضیح داد: ضوابط ثبت آثار طبیعی با ضوابط ثبت محوطه ها و بناهای تاریخی کاملا متفاوت است. مثلا در یک رودخانه کارهایی همچون پل زدن، بهره برداری و استفاده از رودخانه برای ثبت مورد نیاز است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید