رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ساماندهی سوغات‌سراهای کرمانشاه

ساماندهی سوغات‌سراهای کرمانشاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سوغات‌سرا

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: سوغات‌سراهای کرمانشاه ساماندهی می‌شوند.

علیرضا مرادی بیستونی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهار کرد: متاسفانه اخیرا شاهد راه‌اندازی تعدادی سوغات‌سرای بدون مجوز و با شکل و شمایل بسیار نامناسب در مبادی ورودی و خروجی شهر به ویژه در مسیر کرمانشاه به بیستون هستیم.

وی ادامه داد: اغلب این سوغات‌سراها مجوز لازم را ندارند و بدون نظارت‌های بهداشتی اقدام به تهیه و توزیع سوغات کرمانشاه به ویژه نان برنجی می‌کنند و نان برنجی‌های بسیار بی‌کیفیت و غالبا غیربهداشتی به مسافرین عرضه می‌کنند.

مرادی بیستونی گفت: نان‌برنجی اصلی‌ترین سوغات استان کرمانشاه است و بسیاری از مسافرین و گردشگران، کرمانشاه را بیشتر از آنکه با تاق‌بستان و بیستونش بشناسند، با نان‌برنجی‌های خوشمزه‌اش می‌شناسند، بنابراین نباید اجازه دهیم که این سوغات ارزشمند به صورتی بی‌کیفیت به مسافرین و گردشگران عرضه شود.

مرادی بیستونی تصریح کرد: متاسفانه اخیرا شاهدیم که این سوغات ناب کرمانشاه توسط کارگاه‌های زیرزمینی و عمدتا غیرمجاز تولید شده و توسط وانت‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهر به فروش می‌رسد که این اقدام چهره زشتی به کرمانشاه و سوغاتش داده است.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: به عنوان مثال سوهان سوغات قم است، آیا در مسیرهای ورودی و خروجی شهر قم وانتی دیده می‌شود که سوغات بی‌کیفیت بفروشد، درحالیکه در این مسیرها سوغات سراهای بسیار شیک و زیبایی وجود دارند. نباید برای سودهای اندک کوتاه مدت، این برند کرمانشاه را از دست بدهیم.

مرادی بیستونی با تاکید بر ساماندهی سوغات‌سراهای کرمانشاه، اظهار کرد: از اتاق اصناف کرمانشاه انتظار می‌رود که نظارت بیشتری بر عملکرد این سوغات‌سراها داشته باشند. در نظر داریم با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی مربوطه اقدام به ساماندهی این سوغات‌سراها کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید