رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مقبره خانه اتابک، محل تجمع معتادان

مقبره خانه اتابک، محل تجمع معتادان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مقبره وزیر سه پادشاه

مقبره خانه اتابک که محل دفن وزیر سه حکمران سلسله سلجوقی و یکی از نخستین بناهای مزین به کاشیکاری و گچبری در معماری ایرانی است، این روزها روزگار خوبی را سپری نمی‌کند و به محل تجمع معتادان و اراذل و اوباش تبدیل شده است.

محمد اسلامی فعال گردشگری و محقق آثار تاریخی در کرمان در گفت وگو با مهر با اشاره به شرایط نابسامان این مقبره تاریخی گفت: ساختمان هشت ضلعی این مقبره از نظر گچبری و کاشیکاری یکی از آثار منحصر به فرد ایران محسوب می شود هر چند امروزه به دلیل مسائل مختلف بخش قابل توجهی از کاشیکاری ها از بین رفته است، اما این نوع تزئین آثار تاریخی در ایران در زمان احداث این مقبره بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: این بنا حتی از قبه سبز نیز قدمت بیشتری دارد در حالی که قبه سبز از نظر کاشیکاری جزو زیباترین آثار تاریخی ایران محسوب می شود، اما کاشی های این بنا از قبه سبز قدیمی تر است، اما متاسفانه در گذشته حفاظت لازم از این کاشیکاری ها صورت نگرفته است و از بین رفته اند و تنها آثاری از این کاشیکاری ها وجود دارد.

اسلامی افزود: مقبره خواجه اتابک با کوشش میراث فرهنگی

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید
کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید