رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » کشف قدیمی‌ترین شیء فلزی خاورمیانه

کشف قدیمی‌ترین شیء فلزی خاورمیانه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

شیء فلزی

نوعی درفش مسی، قدیمی‌ترین شیء فلزی کشف‌ شده در خاورمیانه لقب گرفته است.این کشف نشان می‌دهد فلزات بیش از 6000 سال پیش و بسیار زودتر از زمانی که تصور می‌شد، در این منطقه داد و ستد شده‌اند.

شیء فلزی مزبور نزدیک رود اردن بدست آمده و در این ناحیه روستایی از سال 5100 پیش از میلاد تا 4600 سال پس از میلاد وجود داشته است. این روستا در سال 1950 میلادی کشف شد و حفاری آن از اواخر دهه 1970 شروع شد و تا امروز ادامه دارد.

روستای مورد مطالعه دارای ساختمان های مرتفعی بوده که از آجرهای گلی و تعداد زیادی سیلو ساخته شده که این سیلوها می توانستند 15 تا 30 تن گندم را در خود جای دهند. این میزان برای ناحیه شرق نزدیک باستانی بی سابقه بوده است.

روستای محل کشف شیء فلزی دارای اجاق هایی در حیاط هایش بوده که تمامی آن ها مملو از استخوان سوخته حیوانات هستند. این موضوع نشان می دهد مردمان این ناحیه مناسبت های بزرگی را اجرا می کردند.

دانشمندان این درفش مخروطی شکل را در مقبره یک زن پیدا کردند که هنگام مرگش 40 سال داشته و چندین سنگ بزرگ گور وی را پوشانده بودند.

طول این شی 4.1 سانتی متر و عرض آن در قسمت قاعده پنج میلی متر و همچنین در قسمت نوک آن فقط یک میلی متر گزارش شده است. چون این جسم با این زن دفن شده، تصور می شود متعلق به وی بوده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید