رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تهدید افزایش قیمت واحد رسمی پول ژاپن در صنعت گردشگری

تهدید افزایش قیمت واحد رسمی پول ژاپن در صنعت گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ژاپن

گردشگری ژاپن در سال 2015 با رشدی انفجاری روبه رو شد، اما افزایش قیمت واحد رسمی پول این کشور می‌تواند صنعت گردشگری پر رونق این کشور آسیایی را تهدید کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شمار گردشگران ژاپن در سال گذشته میلادی به رقمی نزدیک به 20 میلیون نفر رسید تا رشدی دو برابری را در مقایسه با آمار سال 2014 میلادی ثبت کند.

گردشگری ژاپن در سال 2015 پس از کشورهای پاراگوئه (رشد 97 درصد؛ 1.28 میلیون گردشگر)، تاجیکستان (رشد 94 درصد؛ 414 هزار گردشگر) و جزیره نیو (رشد 62.9 درصد؛ 10 هزار گردشگر) و از جهت رشد در جذب گردشگر در مکان چهارم جهان قرار گرفت.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند، شمار گردشگران ژاپن در سال جاری میلادی با افزایش 22 درصدی همراه باشد و تا سال 2020 تعداد گردشگران این کشور با نزدیک شدن به المپیک توکیو به 30 میلیون نفر ارتقاء یابد.

میزان هزینه گردشگران در ژاپن نیز رو به افزایش است و در سال 2015 میلادی به 31 میلیارد دلار رسید که از لحاظ ارزش هم‌رده صنایع صادراتی معروف این کشور چون تولید قطعات ماشین‌، محصولات فولادی و صنایع الکترونیکی است.

اما از سویی دیگر افزایش قیمت ین، واحد رسمی پول ژاپن از 120 ین در هر دلار به 113 ین در هر دلار می‌تواند به تدریج آثر منفی بر جذب گردشگران ژاپن داشته باشد که در سال 2015 میلادی بیش از یک چهارم آنها را چینی‌ها تشکیل می‌دادند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید