رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » هجدهمین و آخرین ستون ایوان عالی قاپو اصفهان مرمت و استحکام بخشی شد

هجدهمین و آخرین ستون ایوان عالی قاپو اصفهان مرمت و استحکام بخشی شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

فریدون اللهیاری

اصفهان – مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: هجدهمین و آخرین ستون ایوان عالی قاپو مرمت و استحکام بخشی شد.

فریدون اللهیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به مرمت ایوان کاخ عالی قاپوی اصفهان، اظهار داشت: ما از مدت ها پیش عملیات استحکام بخشی برخی بناهای تاریخی اصفهان را در دستور کار خود قرار داده ایم که مرمت ایوان کاخ عالی قاپو از آن جمله بود.

وی با اشاره به اینکه مرمت آخرین ایوان این کاخ با توجه به اهمیت بنا و وضعیتی که طی سال ها برای آن ایجاد شده بود، با اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شد، گفت: بعد از انجام مراحل مرمت، ستون به بالا منتقل خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: در حال حاضر استحکام بخشی و مرمت ستون های کاخ به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: تعدادی از ستون های کاخ حدود ۵۰ سال پیش مورد مرمت قرار گرفته بودند که آنها هم اکنون نیاز به اصلاحاتی دارد که به زودی این مرحله از استحکام بخشی نیز در خصوص ایوان کاخ انجام خواهد شد.

اللهیاری از توان بالای کارشناسان و حساسیت آنها در خصوص این مرمت خبر داد و گفت: استاد محمود منشی که از استادان مرمت و جزو پیمانکاران مورد اعتماد میراث فرهنگی است، عملیات استحکام بخشی ۱۸ ستون کاخ عالی قاپو را به انجام رسانده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید