رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » کشف چند شی سفالی متعلق به دوره سلجوقی در محدوده ایستگاه متروی میدان تختی اصفهان

کشف چند شی سفالی متعلق به دوره سلجوقی در محدوده ایستگاه متروی میدان تختی اصفهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان از کشف چند شی سفالی متعلق به دوره سلجوقی در محدوده ایستگاه متروی میدان تختی خبر داد.

 اشیای تاریخی

به گزارش جام جم آنلاین، فریدون الهیاری در گفتگو با مهر اظهار داشت: ساعتی پیش در مکان حفر چاهک های هواکش مترو در عمق شش متری زمین چندین شی تاریخی از جمله اشیای سفالی کشف شد.

وی با بیان اینکه تیم سه نفره ای از باستان شناسان سازمان و یگان حفاظت میراث فرهنگی در این مکان مستقر هستند، ابراز داشت: اشیای مذکور در حال بررسی بیشتر توسط کارشناسان میراث فرهنگی است اما به نظر می رسد اشیای کشف شده حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ سال قدمت دارند و متعلق به دوره سلجوقی هستند.

شهرام امیری، مدیر اداره امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با بیان اینکه این اشیای سفالی نسبتا سالم هستند، تاکید کرد: با توجه به اینکه این محدوده متعلق به دوره قبل از صفویه است، پیدا شدن اشیای تاریخی در این محدوه تعجب برانگیز نیست.

گفتنی است؛ خیابان چهارباغ از جمله قدیمی ترین خیابان های اصفهان است و از زمان تصمیم برای عبور مترو از این خیابان در محدوده دروازه دولت تا میدان انقلاب اشیای تاریخی مختلفی مانند پایه های کاخ جهان نما، کانال های آب، سنگفرش های تاریخی و تعدادی اشیای تاریخی کشف شده است و اشیای کشف شده جدید نیز تنها در فاصله یک میدان از دروازه دولت قرار دارد.

 

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید