رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نوروز امسال امکان بازدید از تمامی بناهای شاخص اصفهان برای گردشگران فراهم است

نوروز امسال امکان بازدید از تمامی بناهای شاخص اصفهان برای گردشگران فراهم است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اصفهان

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: نوروز امسال امکان بازدید از تمامی بناهای شاخص اصفهان برای گردشگران فراهم است.

ناصر طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، با اشاره به اعلام این مطلب گفت: بناهای تاریخی اصفهان هر سال حدود 1.5 تا دو میلیون بازدیدکننده دارد که در صورت عدم برنامه‌ریزی با سرگردانی و نارضایتی گردشگران روبه رو خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه آماده‌سازی بناهای تاریخی برای بازدید‌های نوروزی از بهمن‌ماه آغاز شده است، افزود: کمیته خدمات سفر مهمانان نوروزی از بهمن ماه فعالیت خود را آغاز کرده و با نزدیک شدن به عید نوروز جلسات و حجم کارها افزایش می‌یابد.

معاون میراث فرهنگی با اشاره به امکان بازدید از تمامی بناهای شاخص برای گردشگران در نوروز امسال گفت: کارگاه تعمیرات بناهایی در حال مرمت در تعطیلات نوروزی به حداقل می‌رسد تا امکان بازدید برای بازدیدکنندگان فراهم شود.

طاهری با بیان اینکه میراث فرهنگی سابقه و تجربه بسیاری در زمینه ستاد سفرهای نوروزی دارد، تصریح کرد: میراث فرهنگی استان ضمن برنامه‌ریزی، راهنمایان گردشگری و موزه داران را نیز برای حضور در بناها در ایام نوروز آموزش می‌دهد و چینش این افراد پیش از نوروز انجام می‌شود.

وی افزود: حفاظت بناهای تاریخی به صورت الکترونیکی و حضوری توسط نیروهای یگان ویژه و راهنماهای مسقر در بنا انجام می‌گیرد، از آنجا که ظرفیت بازدید برخی از بناهای شاخص اصفهان محدود است، با زمان بندی و گروه بندی برای بازدید تقاضای بازدید را مدیریت خواهیم کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید