رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رییس جمهور در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان اصفهان نکات اقتصادی تازه‌ای را مطرح کرد

رییس جمهور در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان اصفهان نکات اقتصادی تازه‌ای را مطرح کرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

رییس جمهور

رییس جمهور در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان اصفهان نکات اقتصادی تازه‌ای را مطرح کرد:

گشایش‌ درهای جدیدی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی

باید به سمت سرمایه‌گذاری در زمینه‌های توریسم، آثار هنری و فناوری‌های نوین حرکت کنیم

کمیته‌ای در استان‌ها برای بررسی معوقات بانکی تشکیل شود

تنها در کنار مردم می توانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان اصفهان پیشنهاد داد کمیته‌ای در استان‌ها برای بررسی معوقات بانکی تشکیل شود تا با فراهم کردن تسهیلات، کسانی را که در زمینه معوقات مقصر نیستند و شرایط اقتصادی کشور در دوره‌ای باعث شد نتوانند اقساط خود را بپردازند، یاری کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه با بیان اینکه دولت یازدهم در آغاز کار خود با تورم ۴۰ درصدی مواجه بود و امروز این رقم به حدود ۱۶ درصد رسیده است، اظهار کرد: در سال ۹۱ و ۹۲ کشورمان دارای رشد منفی بود و در سال جاری با حضور و مشارکت مردم به رشد مثبت دست پیدا کردیم و دولت به تلاش‌هایش برای مهار تورم و رشد اقتصادی ادامه می‌دهد.

رییس جمهوری با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت و اظهار امیدواری نسبت به گشایش‌های درهای دیگری برای جبران آن، گفت: امیدوارم بتوانیم در زمینه ساماندهی سیاست‌های خارجی به گونه‌ای حرکت کنیم که شرایط کشور در سال ۹۴ بسیار بهتر از سال جاری باشد.

دکتر روحانی با بیان این که برای آینده بلندمدت کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری در زمینه‌های توریسم، آثار هنری و فناوری‌های نوین حرکت کنیم، گفت: ظرفیت‌های بخش‌ صنعت، کشاورزی و معدن خیلی زیاد نیست و امروز باید مقداری مسیر و فرمان حرکت راه را تغییر داده و با ورود به عرصه‌های جدید فضای بیشتری برای سرمایه‌گذاری و توسعه کشور در استان اصفهان ایجاد کرد.

رییس جمهوری با بیان این که اقدامات خوبی در زمینه فناوری‌های نوین در کشور شروع شده است، اظهار کرد: از آنجایی که فناوری‌های نو، سابقه تاریخی طولانی‌ مدتی ندارد، فاصله ما با کشورهایی که در این زمینه پیشرو هستند، زیاد نیست و اگر مقداری به حرکت خود شتاب بدهیم، می‌توانیم فاصله خود را بسیار کم کنیم.

دکتر روحانی گفت: در زمینه فناوری‌های نوین آثار هنری و صنعت مربوط به آن که بازدهی فراوانی دارد باید سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش داد و استان اصفهان استعدادهای فراوانی در این زمینه دارد.

رییس جمهوری توجه به صنعت توریسم را مورد تأکید قرار داد و گفت: صنعت توریسم در زمینه اشتغال‌زایی و درآمدزایی بسیار مؤثر است.

دکتر روحانی با بیان اینکه استان اصفهان از پتانسیل‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف برخوردار است، گفت: ظرفیت‌های موجود در استان اصفهان زمینه مناسبی برای فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است و باید سرمایه‌های داخلی و خارجی را برای کارآفرینی در سطح استان اصفهان جذب کرد.

رییس‌ جمهوری خطاب به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، اظهار کرد: در سراسر کشور استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه فراوانی وجود دارد که باید با همکاری یکدیگر آن را عملیاتی کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به مشکل آب در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: دولت گام‌های خوبی در زمینه تأمین آب مورد نیاز استان اصفهان برداشته است و تصمیمات مفیدی از آغاز دولت یازدهم در شورای عالی آب اتخاذ شده است که با قوت آن تصمیمات را دنبال می‌کنیم.

دکتر روحانی افزود: باید شیوه‌های آبیاری اصلاح شود و بدون تردید کشاورزی با شیوه آبیاری سنتی نمی‌تواند ادامه پیدا کند.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با قدردانی از استقبال پرشور مردم اصفهان از کاروان دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: قادر به سپاسگزاری از این همه لطف مردم نیستم، اما نکته با اهمیت این است که با حضور پرشور مردم احساس می‌کنیم پیوند خوبی میان دولت و مردم بوجود آمده است و ما به عنوان خادمین مردم می‌دانیم که تنها در کنار مردم خواهیم توانست مشکلات کشور را برطرف کنیم.

دکتر روحانی اضافه کرد: به رغم همه مشکلاتی که پیش رو داریم نسبت به آینده کشور بسیار امیدوار هستم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: گام های مهمی که دولت یازدهم طی یکسال و نیم گذشته در زمینه مسایل اقتصادی، فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و حتی عرصه ورزش و بهداشت برداشته، تنها با حمایت‌ها و حضور بانشاط مردم و رابطه صمیمی آن‌ها با دولت امکان‌پذیر بوده و دولت هیچ سرمایه‌ای را بالاتر از این سرمایه اجتماعی برای خود نمی‌داند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید