رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اگر نرخ خدمات کنترل نشود، گردشگرانی که به ایران روی آورده‌اند را بزودی از دست می‌دهیم

اگر نرخ خدمات کنترل نشود، گردشگرانی که به ایران روی آورده‌اند را بزودی از دست می‌دهیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

پاسپورت

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: هزینه سفر دوهفته‌ای به جمهوری آذربایجان،‌ ترکیه و یا ترکمنستان معادل هزینۀ سفر یک‌هفته‌ای به ایران است. اگر نرخ خدمات کنترل نشود، گردشگرانی که به ایران روی آورده‌اند را بزودی از دست می‌دهیم.

جام جم سرا: ابراهیم پورفرج با اشاره به افزایش نرخ‌هایی که در هتل‌ها، حمل و نقل و غذا به وجود آمده است گفت: خدمات در ایران به طور کلی گران است، با این حال قیمت خدمات گردشگری در یک سال گذشته با برخی بازارهای منطقه قابل رقابت شده است؛ اما اگر اوضاع را کنترل نکنیم و اجازه بدهیم قیمت‌ها بدون منطق افزایش یابد، گردشگرانی که اکنون به ایران روی آورده‌اند را از دست می‌دهیم.

وی اضافه کرد: اکنون شرایط به گونه‌ای است که نمی‌دانیم تا یک‌سال دیگر بازار گردشگری ایران چه می‌شود، برای همین برخی فکر می‌کنند باید از فرصت پیش آمده تا از بین نرفته، استفاده کنند.

او ادامه داد: در حال حاضر گردشگران براحتی به کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و ترکیه سفر می‌کنند و هزینه دو هفتۀ سفر در این کشورها معادل هزینه یک هفته سفر در ایران می‌شود، همین مسئله باعث خواهد شد رقابت درهم‌شکسته شود و کشورهای منطقه همین تعداد گردشگری که به ایران آمده‌اند را از ما بگیرند.

وی سپس به برخوردهای غیراصولی برخی مراکز خدماتی گردشگری در قیمت‌گذاری اشاره کرد و افزود: ما در یکی از هتل‌های اصفهان برای گروهی از گردشگران خارجی مهمانی شام گرفتیم که هزینه غذا برای هر نفر 150 هزار تومان شد، در حالی که برای ورودیه سالن هم 2 میلیون تومان تقاضا کرده بود. بعضی از مراکز گردشگری واقعاً موقعیت پیش آمده در صنعت گردشگری را درک نمی‌کنند.

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: حمل و نقل، هتل و آژانس‌ها سه ضلع گردشگری هستند و منافع مشترکی در این صنعت دارند و باید به هم کمک کنند تا این شرایط پایدار بماند و بازار رقابتی ایران حفظ شود. باید تعادل در نرخ‌گذاری کیفیت خدمات رعایت شود و با یکدیگر در این‌باره مذاکره کنیم تا به نتیجه برسیم. اگر این سه ضلع از هم فاصله بگیرند، یقیناً در بازار رقابتی گردشگری شکست می‌خوریم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید