رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ورود گردشگران خارجی به ایران 3 برابر رشد یافت

ورود گردشگران خارجی به ایران 3 برابر رشد یافت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

1

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از رشد سه برابری حضور گردشگران خارجی طی ماههای اخیر در ایران خبر داد و گفت: این رشد غیرمترقبه، شهرهای گردشگرپذیری مانند کاشان، شیراز و اصفهان را با کمبود مراکز اقامتی مواجه کرده است و اکنون می‌توان حضور پررنگ گردشگران خارجی و امیدواری به دوام این شرایط را حس کرد.

سعید شیرکوند در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ما هم در دولت تلاش می‌کنیم این فضا را مناسب‌تر و آنهایی را که پای مذاکره می‌آیند، با شرایط واقعی کشور آشنا کنیم.

وی با اشاره به آمار سازمان جهانی جهانگردی در سال 2013  اظهار کرد: ایران در حال حاضر از نظر امنیت گردشگران رتبه 17 را در جهان به خود اختصاص داده است و این امر باعث شده تا در ماه های گذشته تقاضا برای سفر به ایران افزایش چشم گیری داشته باشد.

این مسئول در ادامه با ارزیابی شرایط سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران، به امیدواری و خوش‌بینی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نسبت به ثبات سیاسی و چشم‌انداز مثبت آینده در ایران اشاره و یاد آور شد: سرمایه‌گذاری در کشور بیشتر از هرچیز به ثبات، آرامش و پایداری در سیاست نیاز دارد، حتا اگر سرمایه‌گذار داخلی بخواهد در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری کند، بخصوص این‌که آن سرمایه‌گذاری بلندمدت‌تر باشد، حتما ثبات سیاسی و چشم‌انداز آینده در تصمیم و اقدامش، تعیین‌کننده خواهد بود و به تبع آن، برای سرمایه‌گذار خارجی نیز چنین است.

وی بیان کرد: در کشور ما تلاشی جدی برای استفاده از گردشگری در توسعه اقتصادی شکل نگرفته اما با توجه به اینکه محدودیتهایی در درآمدهای نفتی اتفاق افتاده، صنعت گردشگری می تواند نقش مهمی در اقتصاد داشته باشد.

سعید شیرکوند افزود: با وجود ظرفیت‌های اقتصادی بالا در بخش گردشگری کشور، برای توسعه این صنعت در سال‌های گذشته اقدامات مناسب به ویژه در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: هر گردشگری که با رضایت از کشور برود، چهار گردشگر دیگر را وارد کشور می کند اما یک گردشگر ناراضی 17نفر را از ورود به کشور منع خواهد کرد.

وی همچنین سرمایه اجتماعی را نیاز مهم بخش گردشگری دانست و به رویکرد دولت و تاکید رئیس‌جمهوری بر توسعه صنعت گردشگری با حمایت ویژه به عنوان یک راهبرد اساسی برای توسعه همه‌جانبه کشور اشاره کرد و افزود: جذب سرمایه‌گذار و گردشگر خارجی در صنعت گردشگری کشور بیش از پیش با هدف توسعه اقتصادی این بخش با جدیت دنبال خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به محدودیت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: برون‌رفت از این وضعیت نیازمند همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی است.

این مسئول با بیان اینکه باید فضای عمومی کشور را تغییر دهیم، اظهار کرد: نیازمند اعتماد سازی بین دولت و سرمایه گذار و همچنین تغییر فکر، منش و عمل برای جذب سرمایه گذار هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه رونق اقتصاد گردشگری، اولویت این سازمان در بخش گردشگری است؛ به هدف گذاری سال 1404 و رسیدن به 20 میلیون گردشگر در سال اشاره و اظهار امیدواری کرد: با توجه به روند حرکتی در چند سال اخیر قبل از پایان برنامه بتوانیم به اهداف تعیین شده برسیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید