رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بازگشت اشیا مربوط به موزه ملی ایران در موزه ملی دهلی نو

بازگشت اشیا مربوط به موزه ملی ایران در موزه ملی دهلی نو

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

موزه ملی

اشیا مربوط به موزه ملی ایران که در موزه ملی دهلی نو و همچنین در نمایشگاه پیوندهای پایدار در مرکز ملی هنرهای ایندیرا گاندی به نمایش گذاشته شده بود به کشور بازگشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران گفت: نمایشگاه مشترک آتش جاوید با مشارکت موزه ملی ایران، موزه ملی دهلی نو، موزه بریتانیا، موزه آرمیتاژ و چند موسسه دیگر پس از نزدیک به سه ماه پایان یافت. این دو نمایشگاه همزمان با نوروز و آغاز سال نو ایرانی در شهر دهلی نو، پایتخت کشور هند افتتاح شدند. این نمایشگاهها نخستین نمایشگاههای موزه ملی ایران بودند که در جغرافیای نوروز در خارج از مرزهای کشور برگزار شدند. موضوع اصلی این دو  نمایشگاه فرهنگ پارسی و تاریخ آن خصوصا در ایران باستان بود.

وی گفت: موزه ملی ایران در این نمایشگاه ۲۸ اثر منتخب از مکان‌های باستانی ایران مانند تخت جمشید، شوش، همدان، کلورز، رشی، نصفی، اصطلخ جان، کلاردشت، ساری، کلماکره، جلیان فارس، قومس، بردنشانده، حاجی آباد فارس، حصار و چند مکان دیگر ارسال کرده بود که توالی فرهنگی آن از هزاره سوم پیش از میلاد (عصر مفرغ) تا پایان دوره ساسانی  است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید