رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » توضیحاتی برای غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان

توضیحاتی برای غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نمایشگاه آلمان

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، درباره حواشی پیش آمده برای غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان توضیحاتی داد و با اشاره به اوضاع کشور پس از برجام، گفت: ما در دوران گذار به سر می‌بریم، باید حرکت‌های رو به جلو داشته باشیم، نه اینکه مدام چالش ایجاد کنیم که چرا این کار انجام نشد با نشد. شرایطی وجود دارد که ما مانند سایر کشورها نمی‌توانیم هزینه کنیم.

محمد محب خدایی در تماس تلفنی که از آلمان با خبرنگار گردشگری ایسنا داشت، تعدادی تصویر از روز نخست فعالیت سالن ایران در ITB، در اختیار این خبرگزاری گذاشت و اظهار کرد: سالن ایران به روز افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان رسید، بدون آنکه مشکل خاصی پیش آید.

او با بیان اینکه سالن ایران مطابق نقشه قبلی آماده شده است، افزود: آقایان شرکت کننده، نقشه سالن ایران را در نمایشگاه گردشگری آلمان دیده بودند، ما سالن فعلی را براساس همان نقشه آماده کرده‌ایم. هرچند یکسری از اِلمان‌هایی که در ایران ساخته شده بود در تصادف یکی از کامیون‌ها، آتش گرفت و ما نتوانستیم از آن‌ها در غرفه‌آرایی استفاده کنیم. جز این المان‌ها، کل سالن شبیه آن چیزی است که قبلا طرح آن ارائه شده بود.

محب خدایی اضافه کرد: حدود پنج روز از کامیون حامل تجهیزات غرفه ایران خبر نداشتیم، بعد از پیگیری زیاد متوجه شدیم کامیون در کشور رمانی تصادف کرده، اما اطلاع نداشتیم چه وضعیتی دارد.

وی درباره استفاده از مشاوره شرکت‌کنندگان با تجربه در غرفه‌آرایی به منظور پیشگیری از اتفاقات گذشته و همچنین به تصویر کشیدن کشوری آماده‌تر برای پذیرش گردشگران خارجی، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته یکسری از اقدامات در نمایشگاه آلمان منوپول شده بود، برای همین هم ما از غرفه‌ساز قدیمی استفاده نکردیم و شرکت‌های ذیربط ITB را برای آماده شدن سالن ایران، به کار گرفتیم.

وی افزود: ساخت غرفه و اِلمان‌های مورد نظر ما در کشور آلمان دو تا سه برابر گران‌تَر می‌شد، برای همین قرار شد المان‌های اصلی در ایران ساخته شود. در واقع برخلاف تصور برخی، غرفه کاملا در ایران ساخته نشده بود، فقط یکسری المان را در داخل کشور ساختیم که برخی از آنها در تصادف کامیون، آسیب دید، البته نه همه آنها، چون المان‌هایی مثل سرستون های تخت جمشید و حافظیه را می‌توان در این سالن مشاهده کرد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش درباره بازماندن غرفه سازها از نمایشگاه به دلیل عدم موفقیت در گرفتن ویزا، بیان کرد: مسئولیت دریافت ویزاها با ما (سازمان منطقه آزاد کیش) نبوده است. ضمن آنکه گروه غرفه‌ساز کاملا ایرانی نبود، فقط سه طراح اصلی، ایرانی بودند و قرار بود کارگرها از لهستان و ترکیه تامین شوند که در نهایت از شرکت آلمانی استفاده کردیم.

او ادامه داد: اکنون که این اتفاق افتاده سازمان منطقه آراد متحمل خسارت نشده،چون این پیمانکار غرفه بوده که نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و باید خسارت ناشی از نرسیدن تجهیزات را پرداخت کند.

محب خدایی، میزان خسارت وارد شده را اعلام نکرد و گفت: خسارت خاصی نیست که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

او همچنین درباره معطل ماندن برخی اقلام خوراکی و تبلیغاتی در گمرک آلمان که قرار بود به این نمایشگاه برسد، اظهار کرد: گیر کردن این اقلام در گمرک به ما ارتباطی پیدا نمی‌کند، شرکت دیگری برای این کار انتخاب شده بود که باید برای اقلام خوراکی مجوز بهداشتی می‌گرفت، البته این مشکل را سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری و حل کرد.

وی همچنین تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثانیه به ثانیه پیگیر حضور ایران در نمایشگاه آلمان بود و بر همه چیز نظارت داشت.

پنجاهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان، معروف به بورس گردشگری با حضور شرکت‌کنندگانی از ١٨٠ کشور، از روز چهارشنبه، ١٩ اسفند فعالیت خود را در شهر برلین آغاز کرده، ایران که پیشنهاد شراکت در این نمایشگاه را برای سال ٢٠١٨ میلادی دارد، امسال یک سالن ١١٨٠ متری را در اختیار گرفت. بنا بر اظهارات شرکت‌کنندگان ایرانی،در حالی که انتظار برای به تصویر کشیدن جایگاه تثبیت شده‌ای از ایران در گردشگری جهان می‌رفت، این سالن در وقت اضافه، آماده شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید