رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برپایی نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش

برپایی نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

محمدرضا کارگر

مدیرکل امور موزه‌های کشور از برپایی نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش خبر داد و گفت: برپایی این برنامه‌ها مستلزم مذاکره و توافق‌های دوجانبه است.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور به خبرنگار مهر گفت: در نظر داریم تا برای سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی ایران را در کشورهایی مانند آلمان و اتریش برگزار کنیم. برای این اقدام باید مذاکرات بین دو کشور انجام شود و تفاهمنامه‌هایی به امضا برسد.

وی معتقد است: با برگزاری این نمایشگاه‌ها تاریخ، فرهنگ و هنر مردم هر سرزمین به مردم جهان معرفی می‌شود از سوی دیگر رسالت موزه‌ها در معرفی تمدن سرزمین‌های دیگر به مردمی است که امکان سفر به کشورهای مختلف را ندارند. بر همین اساس سازمان میراث فرهنگی فعالیت های خود را در قالب برپایی نمایشگاه‌های متعدد آغاز کرده که یکی از مهمترین آنها، نمایشگاه هفت هزار سال تمدن ایران بود که در ۱۶ کشور دنیا برپا شد.

کارگر گفت: قرار است ما میزبان نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی کشورهای دیگر در ایران باشیم و آثار ما هم به دیگر کشورها برای نمایش برود. به همین دلیل در مذاکراتی با راین ولفز رئیس نمایشگاه‌های بین المللی آلمان قرار شد، نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران در شهر بن آلمان برپا و در مقابل نیز نمایشگاهی از آلمان در کشور ما برگزار شود، اما این مذاکرات در قالب تفاهمنامه ای در ماه‌های آینده به امضا می‌رسد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید