رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » چگونگی نمایش مجسمه پنه لوپه در ایران

چگونگی نمایش مجسمه پنه لوپه در ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

مجسمه پنه لوپه که ۶ ماه پیش برای نمایش به ایتالیا رفته بود به همراه سه خواهر دیگرش اواخر شهریورماه وارد ایران می‌شود و در نخستین روز هفته گردشگری در موزه ملی ایران به نمایش در می‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ جبرئیل نوکنده رییس موزه ملی ایران با اعلام این خبر گفت: پس از جلسات هم اندیشی و هماهنگی درباره چگونگی نمایش مجسمه پنه لوپه، قرار شد این اثر تاریخی به همراه ۳ خواهر دیگر در نخستین روز از هفته گردشگری در موزه ایران باستان به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: نمایش مجسمه‌های پنه لوپه، یک اتفاق خاص است چراکه مجسمه‌های ۳ خواهر، نخستین آثار تاریخی غیر ایرانی است که به ایران امانت داده می شود تا در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شود.

رییس موزه ملی ایران ادامه داد: مجسمه های پنه لوپه قرار است از ایتالیا وارد ایران شوند و موزه ملی ایران با نظارت کارشناسان فنی ایتالیا تمامی تمهیدات لازم را برای نمایش این اثر تاریخی در نظر گرفته است.

در حال حاضر ۴ مجسمه پنه لوپه در موزه‌های ایتالیا و ایران وجود دارند. آنطور که در مستندات تاریخی آمده، یونان یکی از ۴ مجسمه پنه لوپه را در دوره هخامنشیان به ایران اهداء کرده است. این شی تاریخی که تا به امروز در موزه ایران باستان نگهداری می‌شد، در حدود ۶ ماه پیش برای نمایش در موزه به کشور ایتالیا امانت داده شد و اکنون قرار است به همراه ۳ خواهر دیگر در نخستین روز از هفته گردشگری در ایران به نمایش گذاشته شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید