رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اقدام برای جلوگیری از ورود و انتقال غیر قانونی اموال تاریخی بین ایران و ترکیه

اقدام برای جلوگیری از ورود و انتقال غیر قانونی اموال تاریخی بین ایران و ترکیه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث فرهنگی

سازمان میراث فرهنگی مجاز شد برای انجام مذاکره، پیش امضا و امضای موقت موافقتنامه همکاری دو جانبه برای استرداد، جلوگیری از ورود و انتقال غیر قانونی اموال تاریخی بین ایران و ترکیه اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیئت وزیران، سازمان میراث فرهنگی مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری دو جانبه برای استرداد، جلوگیری از ورود، صدور و انتقال غیر قانونی اموال فرهنگی – تاریخی بین دولت ایران و ترکیه اقدام کند.

متن مصوبه هیئت وزیران بدین شرح است:

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز است با هماهنگی معاونت حقوقی رییس جمهور (امور توافق های بین المللی) و وزارت امور خارجه نسبت به انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری دو جانبه برای استرداد، جلوگیری از ورود، صدور و انتقال غیر قانونی اموال فرهنگی – تاریخی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در چارچوب متن نمونه (موضوع نامه های شماره ۷۲۴۶۶ مورخ ۲۱/۵/۱۳۸۵ و شماره ۵۶۷۷۴ مورخ ۱۳/۴/۱۳۸۶ معاونت حقوقی رییس جمهور) ظرف سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۱۷/۱/۱۳۹۴ برای اجرا به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت امورخارجه ابلاغ کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید