رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » پیش بینی می شود تفاهم هسته‌ای،‌ شرایط را به نفع ایران تغییر دهد

پیش بینی می شود تفاهم هسته‌ای،‌ شرایط را به نفع ایران تغییر دهد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگران خارجی

رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: گردشگری داخلی و خارجی در سال گذشته و همچنین هفته‌های نخست امسال خوب بود و پیش‌بینی می‌شود تفاهم هسته‌ای،‌ شرایط را به نفع ایران تغییر دهد.

ابراهیم پورفرج در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری ایسنا اظهار کرد: تفاهم هسته‌ای ایران و 1+5 آرامشی را در ذهن کسانی که برای سفر به ایران می‌آیند، ایجاد می‌کند و امنیت بیشتری را در آن‌ها بوجود می‌آورد.

او ادامه داد: اگر این شرایط سیاسی تغییر نکند، قطعا تعداد گردشگران ورودی بیشتری خواهد شد، اما مسأله اصلی فقط آمدن گردشگران نیست، بلکه سرمایه‌گذاری‌ها برای توسعه زیرساخت است وگرنه با وضع کنونی مجبوریم تقاضای گردشگران بیشتری را رد کنیم.

این تورگردان اضافه کرد: ما همین حالا هم توان پاسخگویی به درخواست گردشگران را نداریم. تقاضا زیاد است، ولی ما پاسخگو نیستیم، چون ظرفیت زیرساختی به حد کافی نداریم.

وی در ادامه بیان کرد: حالا که روزهای آرامش‌بخشی برای گردشگری پیش‌بینی می‌شود، متولی گردشگری هم دست بحنباند و از دولت بودجه‌ای ویژه بگیرد و به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری شتاب دهد.

پورفرج که خودش هم‌اکنون درحال ساخت یک هتل 5 ستاره در تهران است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری زمان‌بر است و باید حمایت دولتی باشد تا سرمایه‌گذاری‌ها زودتر به نتیجه برسد. اگر مسوولان نشسته‌اند سرمایه‌گذاران خارجی بیایند و ما را نجات دهند، باید آگاه باشند که با این انتظار کشیدن فقط فرصت را از دست می‌دهند، چون سرمایه‌گذار خارجی تا امنیت در یک کشور به ثبات نرسد، سرمایه‌اش را به آن کشور وارد نمی‌کند. پس لازم است در این مرحله سرمایه‌گذار داخلی حمایت شود تا پس از تثبیت اوضاع سیاسی و اقتصادی، سرمایه‌گذاران خارجی نیز دست به کار شوند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید