رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » در ۴ ماه تیر تا مهر، نخستین بار تراز گردشگری ایران مثبت شد

در ۴ ماه تیر تا مهر، نخستین بار تراز گردشگری ایران مثبت شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری : در ۴ ماه تیر تا مهر، نخستین بار تراز گردشگری ایران مثبت شد.

 به گزارش واحد مرکزی خبر؛ مسعود سلطانی فر در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری افزود: ایران آمادگی دارد در چارچوب ساختارهای دو و چندجانبه بین المللی با کشورها در حوزه گردشگری همکاری کند.

وی گفت: ایران با دارا بودن گنجینه های غنی فرهنگی و طبیعی در کنار فرهنگ های گوناگون و تمدن های کهن خود فرصتی بی نظیر در اختیار کشور قرار داده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری از حالت محلی خارج شده و به عرصه سیاست نیز ورود کرده است، گفت: دولتمردان تلاش می کنند با دیپلماسی قوی اقدام به تشکیل شبکه های بین المللی برای جذب گردشگر کنند و در این شبکه بین المللی دولتها بجای رقابت با یکدیگر باید به دنبال رسیدن به توسعه پایدار باشند.

سلطانی فر افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه ریزی منسجم و جامعی برای توسعه صنعت گردشگری پایدار در کشور انجام داده است.

صعود 16 پله ای ایران در رقابت پذیری سفر

وی ادامه داد: صنعت گردشگری ایران بر اساس ارزیابی مجمع جهانی اقتصاد در شاخص رقابت پذیری سفر توانست در سال 2013 با 16 پله صعود به رتبه 98 جهان و در آمار ورود گردشگر با چهار پله صعود نسبت به سال قبل از آن به رتبه 48 جهان در ورود گردشگر ارتقا یابد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از میان بیش از 1میلیارد و 150 میلیون گردشگر خارجی جهان در سال 2013 سهم ایران حتی در میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه با احتساب میانگین رشد 5 درصد نسبت به کل منطقه قابل قبول نیست.

سلطانی فر افزود: سهم گردشگران ورودی به ایران در سال گذشته 4 میلیون و 800 هزار نفر بود و 7 میلیون گردشگر خروجی داشتیم که امسال تلاش های انجام شده موجب شد که در چهارماه یعنی از تیر تا مهر برای نخستین بار میزان گردشگران ورودی از خروجی بیشتر و تراز گردشگری ایران مثبت شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید